Fashion Lifestyle Travel

Jeni adhurues i udhëtimeve me varka?! Kjo është veshja ideale nëse doni ta shijoni siç duhet!

Udhëtimi me varkë shënon fillimin e periudhës më të mrekullueshme të vitit për të gjithë ne, atë të pushimeve tona verore. Të gjithë jemi shumë të lumtur kur futemi dhe akoma më të lumtur kur dalim nga mjetet më të veçanta të transportit. Disa njerëz thonë se nëse nuk udhëtojnë me varkë, nuk e ndjejnë se po shkojnë me pushime.

Por çfarë ndodh kur udhëtimi nuk zgjat tre ose katër orë? Çfarë duhet të veshim në një udhëtim të gjatë që nganjëherë ka një numër dyshifror orësh? Sepse në një udhëtim të shkurtër mund të vishni edhe rroba banje me një fustan mini. Megjithatë, në udhëtimet e gjata gjërat janë ndryshe.

Një palë pantallona xhins elastike kombinuar me atletet tuaja të preferuara. Mund të duket “e rëndë” t’i nisni pushimet verore me një veshje që do t’i referohej një dite të thjeshtë pranvere, por rehatia që do të ndjeni do t’ju ​​kompensojë. Orët janë të shumta dhe nuk do të gjeni qetësi në varkë me diçka që do t’ju lërë këmbët pa mbuluar. Gjithashtu nuk duhet të dilni nga shtëpia nëse nuk keni me vete një triko apo një xhup të hollë pasi nuk është ekzagjerim që nata në anije është shumë e ftohtë.

Me shumë mundësi, këto rroba do t’i vishni sërish vetëm në kthim dhe nuk do t’ju duhen në asnjë rast gjatë qëndrimit. Por sakrifikoni pak hapësirë ​​dhe mbani me vete veshje të ndryshme për udhëtimin që të shijoni fillimin e pushimeve tuaja ashtu siç e meritojnë, pasi siç e dimë fillimi është gjysma e gjithçkaje. Rikujtojmë, se së fundmi gazeta më e madhe kuvajtiane “The Times” i kushton një artikull të gjatë Shqipërisë, duke e përshkruar vendin tonë si të përshtatshëm për t’u vizituar në çdo periudhë të vitit. Po ashtu, veçon disa nga zonat që nuk duhen humbur nga vizitorët.