Celebrities Lifestyle Love & Sex

Kësaj i thonë të lindësh me këmishë! VIP-at që u martuan me fansat e tyre më të mëdhenj!

Ne të gjithë kemi pasur fiksim të famshëm në një moment të jetës sonë. Por imagjinoni se si do të ishte nëse do të mund të dilnit vërtet me atë person! Disa të famshëm janë martuar me fansat e tyre më të mëdhenj. Mund të tingëllojë si një përrallë, por është një realitet për disa njerëz me fat. Njihuni me disa prej tyre:

1. Tom Cruise dhe Katie Holmes

Katie Holmes ishte e dashuruar me Tom Cruise që kur ishte 15 vjeçe, madje ajo kishte një poster të aktorit në mur. Më vonë, në 2004, ajo pretendoi se dikur mendonte se do të martohej me Tom Cruise dhe vetëm disa muaj më vonë, në maj 2005, Holmes ia arriti dëshirën dhe filloi të takohej me të. Pavarësisht dashurisë dhe Surit, fëmijës së tyre që lindi në vitin 2006, çifti u divorcua në vitin 2012.

2. Justin dhe Hailey Bieber

Një brez i fansave të Justin Bieber ëndërronin të martoheshin me të dhe një prej tyre e bëri, Hailey Bieber (Baldwin). Kur Hailey ishte 12 vjeçe, babai i saj Stephen Baldwin e mori atë në një takim me fansat e Justin Bieber. Pas disa vitesh ajo dhe Justin Bieber u dashuruan dhe u fejuan në vitin 2018. Një vit më vonë ata u martuan në Karolinën e Jugut. Dashuria e vërtetë e çiftit për njëri-tjetrin ndahet gjithmonë në profilin e tyre në Instagram.

3. Princi Harry dhe Meghan Markle

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë bërë një rrugë të gjatë që nga shpallja e dashurisë së tyre në vitin 2016. Megjithatë, dukej se Harry ishte një admirues i jashtëzakonshëm i personazhit të saj Rachel Zane. Pra, në thelb, Princi ishte mjaft i dashuruar me Meghan Markle 2 vjet para se të flisnin për herë të parë.

4. Ashton Kutcher dhe Mila Kunis

Mila Kunis dhe Ashton Kutcher kanë 2 fëmijë të mrekullueshëm dhe janë martuar që nga viti 2015. Përpara se të krijonin një familje, ata thjesht ishin bashkë-yje në “That ’70s Show”. Edhe pse Kunis dhe Kutcher tani janë të martuar, marrëdhënia e tyre gjatë prodhimit të serialit ishte një rastësi e bukur. Kunis e pëlqente aq shumë sa i dhuroi edhe puthjen e parë.

5. Alexis Bledel dhe Vincent Kartheiser

Pasi u takuan në xhirimet e ‘Mad Men’, Bledel la një gjurmë të pashlyeshme tek Vincent. Megjithëse Vincent dhe Alexis ishin profesionistë kur punonin në ‘Mad Men’, Jon Hamm dyshoi se kishte shumë më tepër tek ata të dy. “E dija që ai e pëlqente atë që në një moment shumë të hershëm,” -rrëfeu John.

6. Machine Gun Kelly dhe Megan Fox

Dyshja e njohur u takuan në xhirimet e ‘Midnight’. Gjatë një interviste me GQ, Machine Gun Kelly zbuloi disa nga ambiciet e jetës që ai ka arritur. Sipas asaj që ai deklaroi, Megan Fox ka qenë e dashura e tij imagjinare kur ishte në shkollë të mesme. Këngëtari ka pranuar për GQ se kishte një poster të Fox në mur. Fox dhe Kelly u fejuan në janar të këtij viti pas një vit e gjysmë lidhjeje.

7. Princi William dhe Kate Middleton

Princi William dhe Kate Middleton kanë një histori dashurie me një fund të lumtur të adhurueshëm. Ata filluan të takoheshin kur të dy ishin studentë në Universitetin e St.Andrews në Skoci. Lidhja e tyre u bë publike në vitin 2004 dhe ata u martuan në vitin 2010. Në librin e saj, ekspertja mbretërore dhe biografja Katie Nicholl zbulon se një ish-shoqëruese e dhomës së Kate nga shkolla e saj e konviktit e kundërshtoi atë për një dashuri të madhe me burrin e saj të ardhshëm. Katie madje rrëfeu se Dukesha e Kembrixhit kishte varur në mur një poster të Princit William.

8. Jamie Lee Curtis dhe Christopher Guest

Jamie Lee Curtis është martuar me Christopher Guest që nga viti 1984. Curtis dikur tha se: “Një mikesha ime dhe unë po shfletonim një revistë dhe unë iu drejtova një fotografie me 3 burra. E pashë burrin në të djathtë, i veshur me një këmishë me kuadrate. Nuk e kisha parë kurrë më parë, por i tregova me gisht mikes sime dhe i thashë: “Unë do të martohem me atë burrë”. Ai njeri ishte Christopher Guest.

9. Katherine Schwarzenegger dhe Chris Pratt

Gati një vit para se të fillonin lidhjen, autorja e “The Gift of Forgiveness” mendoi se bashkëshorti i saj i ardhshëm ishte i preferuari i saj. Çifti u lidh verën e 2018 dhe u martua një vit më vonë. Gjatë një interviste, Schwarzenegger-it iu kërkua të zgjidhte cilin Chris të famshëm i pëlqente më shumë: Chris Hemsworth, Chris Evans ose Chris Pratt. “Chris Evans,”-tha ajo, përpara se të tërhiqte përgjigjen e saj. “Në fakt, Chris Pratt”.

10. John Krasinski dhe Emily Blunt

John Krasinski nuk ka frikë të pranojë se ai e ka adhuruar gjithmonë gruan e tij, Emily Blunt, për aq kohë sa ata kanë njohur njëri-tjetrin. Gjatë një interviste, Krasinski deklaroi se filmi i tij i preferuar ishte ‘The Devil Wears Prada’, një komedi romantike e vitit 2006 me Emily Blunt. “Jam me fat që ajo qëndroi me mua dhe nuk e kuptoi se ishte martuar me të vërtetë me fansin e saj”. Edhe para se ta takonte, ai tha se ajo ishte zgjedhja e tij e parë. Krasinski ra në dashuri me Blunt në momentin kur e takoi atë në një kafene në Los Angeles.