Fashion Lifestyle

Koleksionet e fundit të atleteve për muajin shkurt nga Nike, New Balance dhe Y-3!

Risjellja në treg për herë të e 17-të e një prej koleksioneve të atleteve të Nike, “Zoom Vomero,” është gati të godasë dhe me sa duket do ta bëjë këtë. Pra, pse po punojnë të gjithë për risjelljen e tyre në treg, kur janë publikuar fillimisht rreth një dekadë më parë? Le të shohim së bashku disa nga koleksionet e fundit të atleteve, që do të lançohen këtë muaj.

1. “Gazelle” nga Y-3

Projekti Y-3, i cili bashkon vizionin e veçantë të stilistit japonez z. Yohji Yamamoto dhe aparatin atletik të gjigantit gjerman Adidas, mbush 20 vjet këtë vit. E megjithatë, ende nuk duket një ditë e gjatë, oh, e ardhmja. Shumë shabllon për bashkëpunimet e veshjeve sportive të modës që që atëherë janë bërë një standard industrie dhe kanë gjithmonë një supozim fantastiko-shkencor rreth tyre. Ky ripërpunim i një prej silueteve më të famshme të adidas, “Gazelle”, nuk është ndryshe. Me pjesën e sipërme prej kamoshi premium me teksturë që pikojnë poshtë mbi pjesën e mesme, qepje të ekspozuara dhe fije të tepërta që lihet të bjerë ku të mundet, kjo është një këpucë që duket e papërfunduar. Megjithatë, është artikulli përfundimtar.

2. “Dunk Low Retro PRM” nga Nike

“Dunk” është ridizajnuar nga të gjithë, nga prodhuesi japonez i lodrave MediCom deri te legjenda e shumë munguar e repit MF Doom (i cili dikur pretendonte se kishte më shumë shpirt sesa një çorape me vrima). Pra, pse të mos ia hapni fjalën perëndisë romake të dashurisë, Kupidit? Dhe ndërsa në realitet nuk kishte asnjë frymëzim nga lart këtu, të paktën siç e dimë ne, dashuria është në ajër kur bëhet fjalë për këtë ngjyrë të re. Kjo për shkak se versioni më i fundit i Nike frymëzohet nga Dita e Shën Valentinit. Një edicion i kufizuar i lëshuar në kohë për festën, bën një gjest mjaft romantik.

3. “Zoom Vomero 5” nga Nike

Me mishërimin e tij të 17-të në linjë, “Zoom Vomero” është një seri këpucësh vrapimi shumë të përdorshme, të dalluara për rehatinë e tyre. I lëshuar në vitin 2011, edicioni i pestë i këpucëve mund të kishte mbetur vetëm një hap i harruar evolucionar drejt modelit të sotëm, po të mos ishte ndërhyrja e stilistit të “A-COLD-WALL*”, z. Samuel Ross, i cili shtatë vjet më vonë e hoqi atë nga arkivat e Nike. Me këtë ribotim që ata kanë bërë, padyshim që do të jetë një pretendent për këpucët e sezonit. Ashtu si në pranverë, megjithëse kjo ngjyrë e veçantë mbase shkon shumë më mirë gjethet e rëna të freskëta të vjeshtës.

4. “574” nga New Balance, Stone Island dhe Mr Raheem Sterling

“574′ është faturuar si këpuca më karakteristike e firmës New Balance ndonjëherë. Dhe ndërsa kjo është gjithsesi e diskutueshme, ky dizajn nuk është ndoshta përfaqësimi më i mirë i një marke që njihet më mirë për modelet e saj më të specializuara pasi në këtë rast, definitivisht nuk është. Pas një kapsule të lançuar para Kupës së Botës të vitit të kaluar, atletet ikonë janë rinovuar nga mjeshtri italian i veshjeve Stone Island, me kontributin e sulmuesit të Anglisë dhe Chelseat, z. Raheem Sterling.