Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Momenti më i vështirë për Gisele Bundchen, ndahet nga jeta mamaja e saj pas betejës me kancerin!

Nëna e Gisele Bundchen, Vania Nonnenmacher, bëhet e ditur se ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare pasi po luftonte me kancerin. Nonnenmacher po trajtohej në Spitalin Moinhos de Vento në Porto Alegre, Brazil. Ajo ka lënë pas gjashtë vajza, duke përfshirë Gisele dhe motrën e saj binjake, Patricia. Modelja e njohur ia ka dhënë meritën nënës së saj për karrierën e saj të suksesshme. Fillimisht aspironte të bëhej një volejbolliste profesioniste, ajo u zbulua nga Elite Model Management në 1993 pasi nëna e saj e regjistroi në një kurs modelimi së bashku me motrat e saj.

Gisele foli së fundmi për problemet shëndetësore të prindërve të saj, të cilat e shtynë atë të rishikonte regjimin e saj. Ajo ndau një foto të rrallë familjare në Instagram në fillim të këtij muaji, duke shprehur dashurinë dhe duke i uruar të gjithëve një 2024 të bekuar.

Gisele ka kujtuar më parë fëmijërinë e saj në Brazil, me bisedat e gjalla në tryezën e darkës me pesë motrat e saj dhe rregullin e tyre për të ngritur duart për të folur.

Kur isha duke u rritur në Horizontina, Brazil, ne ishim gjashtë vajza në tryezën e darkës, gjashtë zëra ngriheshin për të folur ose për të qeshur ose për të mos rënë dakord menjëherë. Një ditë, babai im vendosi një rregull: nëse njëri prej nesh kishte diçka për të thënë, duhej të ngrinim dorën.