Bota

Musk zbulon detaje nga ndeshja me Mark Zuckerberg: Do jetë në një vend epik!

Pikërisht kur u duk se lufta e paralajmëruar mes Mark Zuckerberg dhe Elon Musk ishte vetëm një shaka që shkoi shumë larg, kreu i Twitter (d.m.th. X) e përditësoi historinë me një postim të ri.

“Lufta do të menaxhohet nga fondacioni im dhe i Zach (jo UFC). Transmetimi i drejtpërdrejtë do të jetë në këtë platformë dhe Meta. Gjithçka në kuadër do të jetë Roma e lashtë, pra asgjë moderne. Kam folur me Kryeministren e Italisë dhe Ministrja e Kulturës. Ata ranë dakord për një vendndodhje epike”, shkruan Musk në një postim në X (ish-Twitter).

Para disa ditësh, Zuckerberg ka komentuar edhe “luftën” e paralajmëruar, duke treguar më tej seriozitetin dhe ka thënë se ka sugjeruar që ajo të zhvillohet më 26 gusht. Nëse kjo ndodh, do të kishim një ndeshje vërtet “epike” në pak më shumë se dy javë.