Celebrities Gossip

“Ne nuk po ju kërkojmë të jepni 100 milionë dollarë…”/ Avokatja e Amber Heard paraqet një tjetër kërkesë në gjykatë!

Numërimi mbrapsht në gjyqin e Johnny Depp kundër Amber Heard ka filluar. Të premten, avokatët e ish-çiftit filluan të japin argumentet e tyre përfundimtare në sallën e gjyqit në Fairfax, Virxhinia, duke shqyrtuar shumë nga akuzat për secilën palë që nga fillimi i gjyqit më 11 prill. Sipas Elaine Bredehoft, e cila është një nga avokatet e Amber Heard, klienti i saj nuk po kërkon vërtet 100 milionë dollarë për të cilat paditi ish-bashkëshortin e tij, ajo tha se gjithçka kishte të bënte me dërgimin e një mesazhi për aktorin që luan “Jack Sparrown”.

Johnny Depp paditi për 50 milionë dollarë klienten tonë dhe ne dërguam një mesazh duke thënë: “Mirë, atëherë do të padisim për 100 milionë dollarë, sepse shiko çfarë i bëre asaj”. Ne nuk po ju kërkojmë të jepni 100 milionë dollarë. Ne po ju kërkojmë që të shikoni vetëm dëmet në këtë rast dhe thjesht të jeni të drejtë dhe të arsyeshëm në çdo gjë që përcaktoni. Nëse bëni gjithçka që mundeni për të ndihmuar bashkëshortin tuaj, personin që doni, të çlirojë veten nga abuzimi i drogës dhe alkoolit që e kthen atë në një përbindësh abuziv e të mbushur me tërbim, ju jeni një e mërzitur. Dhe nëse më në fund vendosni mjaft është mjaft, ju mjafton frika, mjaft dhimbje dhe duhet të largoheni për të shpëtuar veten.

Në përputhje me këtë deklaratë, avokatët e Depp vazhduan duke thënë: “Ka një dhunues në këtë sallë gjyqi, por nuk është zoti Depp”, vazhdoi Camille Vasquez që është në anën e Johnny.

Depp dhe Heard u martuan në vitin 2015, por u divorcuan në maj 2016 pasi Heard paraqiti kërkesën për divorc dhe kërkoi një urdhër mbrojtjeje ndaj dhunës në familje. Johnny Depp hodhi poshtë akuzat e saj për abuzim dhe ish-çifti arriti një marrëveshje jashtë gjykatës në gusht 2016 por tani gjithçka është në pritje se çfarë vendimi do të marrë gjykata dhe kujt do t’i japë të drejtë.