Travel

Për Krishtlindje të paharruara vizitoni me patjetër këto vende!

Vendet më të mira për të shkuar për Krishtlindje janë destinacionet që ofrojnë një atmosferë të ngrohtë dhe një ambient festiv. Sezoni dimëror ofron aktivitete festive që mund t’i shijoni me të gjithë familjen. Sugjerimet e mëposhtme do t’ju bëjnë të kaloni pushime të paharrueshme me të afërmit tuaj.

1.New York

Në të vërtetë nuk ka asgjë si Krishtlindjet në qytetin e New York-ut. Të shohësh qytetin e zbukuruar me drita vezulluese dhe pemë mbresëlënëse ndërsa blini dhurata të minutës së fundit ose pini kakao të nxehtë është me të vërtetë një përvojë që të gjithë duhet ta kenë të paktën një herë në jetën e tyre.

2.Beaver Creek, Colorado

Shkoni në male dhe shijoni përvojën e botës së çudirave në Beaver Creek në Kolorado. Qëndroni vetëm 26 metra larg nga ashensori më i afërt në “The Osprey” në Beaver Creek, një RockResort, i cili ofron strehim luksoz dhe një pishinë në natyrë, ose rezervoni një nga 60 dhomat në “The Pines Lodge”, i cili ka një pamje të jashtëzakonshme dhe madje mund të bëni edhe ski.

3.Stowe, Vermont

Një destinacion popullor skish midis bregdetarëve lindorë dhe një nga vendet më të bukura për të shkuar për Krishtlindje. Sezoni i skive këtu është planifikuar të fillojë në nëntor, kështu që ky është një vend ideal për të shkuar nëse doni të kaloni Krishtlindje të mrekullueshme me shumë aktivitete në natyrë.

4.Londër, Mbretëri e Bashkuar

Ka vetëm diçka magjike për të kaluar pushimet në Londër. Midis dritave vezulluese, tregjeve të pushimeve dhe pistave të shumta të patinazhit të vendosura nga Hyde Park në Queen’s House Greenwich, qyteti me të vërtetë gjallërohet gjatë sezonit të festave. Qëndroni në “The Lanesborough” për një përvojë vërtet festive. Hoteli luksoz ka dekorime shumë të bukura për pushime, blerje në suitë nga Harvey Nichols dhe opsionin për të dekoruar dhomën tuaj plotësisht me programin e hotelit për “Christmas in Residence”.

5.Rovaniemi, Finlandë

Pse të mos i kaloni pushimet në vendlindjen e Santa Claus? Rovaniemi, kryeqyteti i Laplandës finlandeze, është shtëpia e fshatit të Santa Claus, ku do të gjeni shumë njerëz, madje do të shihni edhe drerët. Gjatë dimrit, peisazhet arktike janë të mbuluara me dëborë dhe madje do të keni mundësinë të dalloni dritat veriore nga dhoma e hotelit tuaj.