Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Film & Tv Showbiz

Premiera e filmit të ri për Princeshën Diana do të jepet në këtë Festival!

“Spencer”, një dramë e shumëpritur nga Pablo Larrain, në të cilën Kristen Stewart luan princeshën Diana, pritet të ketë premierën botërore në Festivalin e Filmit në Venecia. Shkruar nga krijuesi i serialit popullor “Blinders Peaky”, Steven Knight, filmi u përqendrua në një fundjavë në fillim të viteve të nëntëdhjeta kur Diana vendosi të ndahej nga princi Charles mes thashethemeve për një lidhje.

Princesha e ndjerë po kalonte pushimet e fundvitit me familjen mbretërore në Sandringham në Norfolk, kur vendosi t’i japë fund martesës me Charles. Kristen Stewart luan në film së bashku me yllin e serisë “Poldark”, Jack Farthing, që portretizon princin Charles.

Pjesë e filmit janë edhe kandidatët për BAFTA, Timothy Spall (“Mr. Turner”), i nominuari për Oscar, Sally Hawkins (“Shape of Water”) dhe Sean Harris (“Mission: Impossible – Fallout”). Filmi do të dalë në vitin 2022 me rastin e 25 vjetorit të vdekjes së princeshës Diana.

Rikujtojmë, se një nga të besuarit e pakët të Princeshës Diana po risjell në vëmendje telefonatën e tyre të fundit së bashku në natën e vdekjes së saj tronditëse në vitin 1997 në Paris.

Richard Kay, një gazetar i vjetër i familjes mbretërore dhe mik i princeshës, kthehet prapa në bisedën telefonike që do të rezultonte të ishte e fundit e Princeshës së Uellsit për dokumentarin e ardhshëm “Diana”.

Ndërkaq, një Ford Escort, dhuratë fejese për Dianën, princeshë e Uellsit, nga princi Charles, ka dalë në ankand pas 20 vjetësh pasi pronari aktual e mbajti sekret origjinën e makinës.