Celebrities Gossip

Princi William thyen heshtjen pak pasi Kate Middleton njoftoi se ishte diagnostikuar me kancer!

Princi William ka thyer heshtjen për herë të parë në rrjetet sociale, që kur bashkëshortja e tij Kate Middleton shokoi botën kur njoftoi se ishte diagnostikuar me kancer. Megjithatë reagimi i tij nuk kishte të bënte për eventet e fundit të familjes mbretërore por për pensionimin e futbollistes angleze Rachel Daly.

Përmes një njoftimi në Instagram, Princi William ndau një dedikim lidhur me kontributin e futbollistes. “Faleminderit për shumë performanca të paharrueshme”,-shkroi Princi i Uellsit. Ndërkaq, Kate Middleton thuhet se ka vendosur që të paraqitet në disa evente mbretërore nëse e lejon shëndeti i saj teksa po i nënshtrohet kimioterapisë.

Middleton ndau një video emocionale së fundmi për të njoftuar diagnozën e saj të kancerit. Princesha zbuloi se po i nënshtrohet kimioterapisë parandaluese dhe kërkoi privatësi që të mund të fokusohet në shërimin e saj. Sipas një raporti të fundit nga GB News, korrespondenti mbretëror Cameron Walker pohoi se Kate mund të marrë pjesë në ngjarje të caktuara nëse ajo dëshiron.

Për shkak të diagnozës së kancerit të princeshës, ajo po i nënshtrohet kimioterapisë parandaluese për momentin. Ajo që po dëgjoj nga njerëzit e afërt të Princeshës është se ajo mund të vendosë të marrë pjesë në disa ngjarje nëse ndihet e gatshme dhe nëse ajo dëshiron të shkojë. Por përsa i përket kthimit në detyrat publike të shkallës së plotë dhe si një mbretëror që punon me kohë të plotë, dyshoj se do të duhet edhe pak kohë. Por ndoshta, ne do ta shohim atë në një moment këtë verë. Kjo varet sinqerisht nga mënyra se si do të shkojë trajtimi i saj.

Kate Middleton për ata që nuk e dinë u martua me Princin William në prill 2011 dhe në kohën e martesës së saj me mbretin e ardhshëm, ajo ishte nusja mbretërore më e arsimuar në histori dhe e vetmja e zakonshme, pa rrënjë aristokratike, që u martua me trashëgimtarin e kurorës britanike në 300 vitet e fundit.