Celebrities Gossip Showbiz

Reperja e njohur Cardi B shpallet fajtore nga gjykata, po për çfarë ishte akuzuar ajo?

Cardi B pranoi se i kishte paguar një shoku 5,000 dollarë për të sulmuar një grua që punonte në një klub striptizmi në Queens në vitin 2018, kur ajo u deklarua fajtore për dy akuza për kundërvajtje të enjten. Reperja e rritur në Bronx, e cila ishte e veshur me një fustan të ngushtë ngjyrë kremi, pranoi sulmin e shkallës së tretë dhe rrezikimin e pamatur të shkallës së dytë si pjesë e një marrëveshjeje për pranimin e fajësisë që i kurseu kohën e burgut.

Kur anëtarët e mediave e pyetën se si ndihej pas daljes nga gjykata, Cardi u përgjigj:

Ndihem sikur dukem mirë.

Ylli 29-vjeçar i hip-hop-it iu dha një urdhër mbrojtjeje tre-vjeçar dhe u urdhërua të kryente 15 ditë shërbim në komunitet pasi u përlesh me dy motra banakiere gjatë së cilës ajo hodhi një nargjile njërës prej tyre dhe udhëzoi një shoqja për të sulmuar tjetrin se gjoja flinte me burrin e saj. Artistja u përgjigj në heshtje “Po” kur gjyqtarja e Gjykatës së Lartë të Queens, Michelle Johnson e pyeti nëse ajo i kuptonte kushtet e marrëveshjes së saj për pranimin e fajësisë.

Cardi, emri i vërtetë i së cilës është Belcalis Marlenis Almanzar, gjithashtu pranoi se e kishte sulmuar banakieren në gusht 2018 duke e goditur, duke i hequr flokët dhe duke ia përplasur kokën në lokal. Roli i saj në sulmin ndaj motrave, Jade dhe Baddie G., në klubin striptist Flushing Angels çoi në 12 akuza kundër saj, duke përfshirë dy krime për tentativë sulmi. Reperja bëri me dorë për një kohë të shkurtër teksa hyri në gjykatë të enjten në mëngjes, ndërsa mbante një palë syze dielli dhe u thoshte gazetarëve se po bënte “Mirë”.

Ajo hodhi poshtë një marrëveshje për pranimin e fajësisë në vitin 2020 dhe avokati i saj, Drew Findling, pretendoi se ajo e bëri këtë në një përpjekje për të vazhduar thjesht jetën e saj.

Ka shumë gjëra që ajo ka planifikuar për familjen e saj, për karrierën e saj dhe për komunitetin dhe ajo thjesht ndjeu, sinqerisht, se një gjyq tre-javor i jurisë do të ishte një shpërqendrim nga gjërat që ajo mendonte se ishin më së shumti. e rëndësishme dhe kështu, prandaj, ne bëmë kontakt me prokurorinë.