Celebrities Gossip Magazine Showbiz

Selena Gomez sqaron statusin e marrëdhënies mes thashethemeve për lidhjen me Drew Taggart!

Selena Gomez sqaroi se është beqare në një postim të fshirë në Instagram Story të enjten, mes thashethemeve se është në lidhje me anëtarin e The Chainsmokers, Drew Taggart. “Më pëlqen shumë të jem vetëm”, ka shkruar këngëtarja e “Same Old Love” një foto bardh e zi të qiellit pas një vargu malesh. Gomez, 30 vjeç, shtoi hashtagun, “#iamsingle”. Në foton e paqartë, fansat vunë re se ndodhej koka e një burri në fund të kornizës, megjithëse shumica e njerëzve arritën në përfundimin se koka me flokë të trashë nuk i përkiste Taggart.

Postimi u hodh vetëm në story-n e ish-yllit të “Disney Channel” për disa minuta para se ajo ta hiqte. Sqarimi i statusit të marrëdhënies së Gomez vjen vetëm pak ditë pasi ajo dhe Taggart, 33 vjeç, u lidhën në mënyrë romantike. Një burim i tha revistës “Us Weekly” të hënën se ylli i “Only Murders in the Building” dhe DJ po shiheshin në një mënyrë “shumë të rastësishme së bashku dhe po argëtoheshin shumë me njëri-tjetrin. Një burim i tha revistës:

Ata nuk po përpiqen të fshehin romancën e tyre duke u futur fshehurazi nëpër klube vetëm për anëtarët. Çiftit gjithashtu i pëlqen të shkojë të luajë bowling dhe të shohë filma në kinema.

Portali “Page Six” më pas mori ekskluzivisht foto të Gomez dhe Taggart në një takim për të luajtur ‘bowling’ në “The Gutter” në Brooklyn. Një spiun me sy shqiponjë tha se yjet po flirtonin dhe po ‘përballeshin’ si adoleshentë gjatë daljes së tyre të dielën. Mes thashethemeve, ish e dashura e Taggart, modelja Eve Jobs, fshiu adresën e Instagram-it të saj, megjithëse nuk është e qartë pse. Vajza 24-vjeçare e bashkë-themeluesit të ndjerë të Apple, Steve Jobs filloi të takohej me Taggart verën e kaluar, por marrëdhënia e tyre është prishur qartë mes PDA-së së tij me Gomez.

Një burim i tha “Us Weekly” se ndarja e Evës nga producenti muzikor ishte miqësore. Ndërsa Taggart nuk ka dhënë asnjë informacion se ku qëndron me Eva-n apo Gomez-in, ai ka qenë i hapur për jetën e tij seksuale në përgjithësi. Ai dhe shoku i tij i grupit Chainsmokers, Alex Pall, pranuan gjatë paraqitjes së tyre të fundit në podcast “Call Her Daddy” se ata janë angazhuar në bashkëpunime të shumta me fansat.