Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Design

Tatuazhet e të famshmëve dhe kuptimi i veçantë që qëndron pas tyre…

Qoftë për të përkujtuar një ngjarje të rëndësishme, qoftë për kënaqësi estetike apo për të pasqyruar një besim të jetës, shumë njerëz të famshëm kanë zbukuruar trupat e tyre me tatuazhe që variojnë nga diskretet më të habitshme.

Jeni kurioz të mësoni se çfarë domethënie kanë?!

Një tatuazh i menduar mirë mund të thotë shumë më tepër sesa fjalët duke formuar pjesë të jetës së secilit artist. Ja disa të famshëm me tatuazhe dhe çfarë i bëri ata të vendosnin një model të përhershëm në trupat e tyre.

Eminem.

Gjatë gjithë karrierës së tij, Eminem ka mbuluar krahët e tij me tatuazhe shumëngjyrëshe me kuptime të mëdha. Midis tyre është fytyra e një vajze të vogël, e cila është vajza e tij, Hailie Jade, e mbështetur në një shtrat me trëndafila. Ai gjithashtu bëri tatuazh fjalën “Proof” në parakrahun e tij të majtë si një nderim për mikun e tij, reperin Proof.

Katy Perry.

Në llogarinë e saj në Instagram, Katy Perry postoi një status ku shpjegoi tatuazhin e saj të planetit Saturn të vendosur në parakrah. Synimi i saj ishte të memorizonte një udhëtim të bërë pak më parë që i dha asaj shumë mësime jete.

Dikur më vonë, ajo do të bënte tatuazh përsëri, por në gishtin e saj, pasi festoi shfaqjen e saj në “Super Bowl 49”. Ajo zgjodhi të bënte tatuazh numrin 49 në numrat romakë për të pasqyruar përvojën e madhe që kishte atë natë.

Scarlett Johansson.

Scarlett Johansson ka një tatuazh të veçantë si një byzylyk në kyçin e dorës, në formën e një zinxhiri me një medalion të vogël në formën e T. Në të janë inicialet “Unë” dhe “NY” që do të thotë “Unë e dua Nju Jorkun”.

 

Dua Lipa.

Pasi publikoi albumin e ri, këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Dua Lipa hodhi një foto në Instagramin e saj ku tregonte një tatuazh të ri i cili përbëhej nga 2 fjalë: “Future Nostalgia”. Ajo gjithashtu deklaroi se albumi i saj do të kishte disa tinguj “nostalgjikë”.

 Dwayne Johnson.

Ky super aktor i famshëm ka tatuazhe në të dy krahët e tij dhe në njërën prej tyre, ai donte të pasqyronte kulturën polineziane dhe trashëgiminë e familjes së tij. Ai gjithashtu dëshironte të përfaqësonte përpjekjet e tij dhe suksesin që ka arritur gjatë gjithë karrierës së tij. Në krahun e djathtë, ai bëri tatuazh figurën e një demi sepse pasqyron shenjën e tij të zodiakut, e cila është Demi.

Lana del Rey.

Këngëtarja e famshme Lana del Rey ka bërë tatuazh shkronjën “M” në dorën e saj të majtë, në nder të gjyshes së saj, Madeleiney. Ajo gjithashtu ka në shpinë frazën “Mos i beso askujt”. Nga ana e saj e djathtë mund të shihet fjala “parajsë”.

 Zoë Kravitz.

Aktorja Zoë Kravitz ka një numër të madh tatuazhesh në krahët e saj, duke përfshirë një spirancë, një pendë dhe një sy mbrojtës që e mbron atë nga gjithçka e keqe në botë. Ajo gjithashtu ka disa të tjerë në duar, duke përfshirë pika dhe yje që formojnë një kryq në të dy kyçet e dorës.

Ariel Winter.

Aktorja e njohur Ariel Winter bëri një tatuazh kokën e një tigri në shpinë. Ajo e lidhi figurën e tigrit me mbrojtjen, duke thënë se gjithmonë ka pasur mbrojtës në jetën e saj.