Fashion Health & Beauty Lifestyle

Tendencat e modës që ‘çmendën’ njerëzit në vitin që ju keni lindur…

Moda ndryshon shumë shpejt dhe ajo që dukej në modë vetëm një dekadë më parë mund të duket disi qesharake në ditët e sotme. Nga modelet shumëngjyrëshe të veshjeve së viteve ’60 dhe ’70 deri tek supet voluminoze të viteve ’80 dhe vetullat e holla të viteve ’90, ne kemi parë kaq shumë tendenca të modës dhe është koha t’i rikujtojmë të gjitha.

Zbuloni se cilat tendenca ndoqën njerëzit nga viti në vit:

2015/Xhaketa motorrike e të gjitha ngjyrave

2014/Fustane me prerje të theksuara

2013/Kostumet e zyrës visheshin kudo, duke përfshirë edhe ngjarjet në tapetin e kuq

2012/Fustanet me printe kafshësh në të gjitha variacionet

2011/Çanta shumë të mëdha

2010/Fustane lëkure

2008/Çanta me rripa zinxhir

2007/Jelekë të veshur pothuajse për çdo rast

2006/Pantallona shumë të shkurtra

2005/Fustane me rripa rreth qafës

2004/Veshjet bohemiane të frymëzuara nga vitet 1920

2003/Korse me dantella përpara

2002/Xhinse me shtat të shkurtër

1960-1964/Fustan i zi

1965-1969/Gjeometri në të gjitha format dhe ngjyrat

1970-1974/Jelek me grep dhe printe abstrakte

1987/Mëngë voluminoze

1989/Xhaketa të shkurtra

1990/Fustane me shkëlqim

1991/Fustane me shpatulla jashtë

1993/Kombinime të guximshme ngjyrash

1994/Vetulla të holla

1995/Vathë të mëdhenj ari

1996/Kapëse dhe aksesorë të tjerë të dukshëm për flokët

1997/Flokët e shkurtër për gratë

1999/Varëset ‘choker’