Fashion

Tendencat e sezonit vjeshtë-dimër 2021-2022…

Çfarë na rezervon vjeshta? Mes skenareve me shumë pikëpyetje, të paktën moda na jep njëfarë sigurie. Verës po i vjen fundi dhe shumë shpejt do të fillojmë të lëmë mënjanë rrobat e lehta, ndaj të gjithë jemi kuriozë për tendencat e modës, në mënyrë që ta kemi më të thjeshtë se çfarë duhet të zgjedhim për të veshur në muajt e ardhshëm.

Lajm i mirë është se vjeshta dhe dimri i ardhshëm premtojnë të jenë të mbushura plot me optimizëm dhe gëzim, të paktën për sa i përket fushës së modës. Vjeshta do të jetë plot me ngjyra dhe detaje të sofistikuara.

Më poshtë keni disa nga tendencat më interesante të sezonit vjeshtë-dimër 2021-2022…

Shami koke

Nëse jeni kundër kapelave, alternativa më me stil do të jenë shamitë. Ky aksesor ka fituar lavdinë e tij të mëparshme dhe është bërë një artikull i vërtetë i domosdoshëm për të gjithë blogerët e stilit të rrugës.

Xhins i errët

Kjo është pantallona më e gjithanshme, kështu që nuk do ta keni problem t’i stiloni në mënyra të ndryshme. Kur zgjidhni xhinse të errëta, nuk duhet të shqetësoheni për të bërë një gabim të modës.

Ngjyra livando

Një nga ngjyrat kryesore për vjeshtë dhe dimër do të jetë livando, e cila është çuditërisht e lehtë për t’u kombinuar me një gamë neutrale dhe do të plotësojë në mënyrë të përkryer nuancat themelore.

Veshje të thurura

Trend-i kryesor i sezonit të ri është veshja e thurur në të gjitha manifestimet e saj dhe sa më shumë rroba të thurura dhe të buta të jenë në pamjen tuaj, aq më mirë.

Triko ‘oversize’

Triko voluminoze, një pjesë thelbësore në dollapin e çdo vajze, veçanërisht gjatë sezonit të ftohtë. Në ditët e sotme pulovrat oversize janë tendenca kryesore e të gjitha tendencave.

Veshje me print kafshësh

Pamja më ‘cool’, më e guximshme, më joshëse dhe e paharrueshme e femrës e këtij sezoni është kombinimi në modë me printet e kafshëve.

Çizme të trasha

Shkathtësia për çdo stinë, variacionet e panumërta dhe rregullat e stilimit nuk janë arsyeja pse ne i duam çizmet e trasha. Kjo është arsyeja pse një palë çizme të mira është një investim i madh.

Xhaketë këmishë

‘Megacool’, voluminoze, xhaketa këmishë thjesht duhet të jetë në dollapin tuaj. Printi me kuadrata thekson njohuritë tuaja për tendencat e fundit.

Jelekët

Sezonin e kaluar jeleku ishte përsëri në modë dhe duket se këtë vjeshtë nuk do të heqë dorë nga pozicionet e tij. Jelekët e thurur me përmasa të mëdha janë në trend që kombinohen me këmisha me ngjyra të forta.

Ngjyra jeshile

Kjo hije e gjelbër e ndritshme, e gëzuar, e gjallë dhe e pasur u shfaq më shpesh në koleksionet pranverë-verë. Në sezonin e ri, stilistët e modës vendosën të përmbysin gjithçka dhe të përpiqen të përfshijnë këtë ngjyrë në tendencat për sezonin e ftohtë.