Celebrities Gossip Showbiz

Thjesht një aventurë kalimtare thatë ju?! Epo ja që Leonardo DiCaprio e paska shumë seriozisht me modelen 25-vjeçare!

Leonardo DiCaprio ka një partnere të re në jetën e tij dhe, sipas disa burimeve të afërta me të, kjo po bëhet serioze. Thuhet se 48-vjeçari është zyrtarisht në lidhje me modelen 25-vjeçare Vittoria Ceretti. Çifti është parë në disa takime në SHBA dhe jashtë saj gjatë muajve të fundit, duke ndezur spekulime nëse ata po kalonin një aventurë verore. Megjithatë, një burim pranë çiftit thotë ekskluzivisht se ata janë në një lidhje serioze.

Ata kanë kaluar mjaft kohë së bashku gjatë muajve të fundit dhe po kënaqen duke e njohur njëri-tjetrin në një nivel më të thellë.

DiCaprio dhe Ceretti u panë për herë të parë në publik gjatë një daljeje në klub në Ibiza, Spanjë, më 9 gusht. Ylli i “Titanic” dhe bukuroshja italiane u panë në një video të siguruar ekskluzivisht nga ‘Page Six’ duke u puthur dhe festuar së bashku në klubin Hï Ibiza.

Disa javë pas daljes së tyre në klubin spanjoll, dyshja vendosën të shkonin në Kaliforni për një takim shumë më të qetë. DiCaprio dhe Ceretti u panë duke marrë akullore dhe kafe të ftohtë ndërsa ishin në Santa Barbara. Një dëshmitar okular pohoi se kishte vënë re një “vibe” mes të dyve gjatë datës 22 gusht dhe tregoi:

Mënyra se si ata po flisnin me njëri-tjetrin. … Mund ta ndjenit energjinë.

DiCaprio dhe Ceretti që atëherë kanë udhëtuar dhe jashtë shtetit në Mbretërinë e Bashkuar. Një dëshmitar okular e pa çiftin duke marrë pjesë së bashku në festën e ‘Vogue World’, Londër javën e kaluar. Një burim thotë:

Leo dhe Vittoria po bisedonin dhe kërcenin së bashku gjatë gjithë natës. Nga pamjet, romanca e tyre është shumë më tepër se një aventurë kalimtare.

Një burim tjetër thotë se DiCaprio madje është parë duke mbështetur Cerettin jashtë vendit, ndërsa ajo ecte në pasarelat në Javën e Modës në Milano. ‘Page Six’ ka kontaktuar me përfaqësuesit e të dyve, por nuk ka marrë përgjigje menjëherë. Modelja ka qenë e martuar më parë me DJ nga Nju Jorku Matteo Milleri, por mësohet se ata janë ndarë.

DiCaprio, nga ana tjetër, ishte për herë të fundit në një lidhje afatgjatë me aktoren Camila Morrone, por ata u ndanë në gusht 2022 pas katër vitesh së bashku. Ylli i “Wolf of Wall Street” më pas pranoi të qenit beqar duke u parë me supermodelen Gigi Hadid, me të cilën ai pati një romancë joekskluzive dhe duke u shoqëruar me bukuroshe të shumta në jahte përpara se të angazhohej në një romancë më kuptimplote me Ceretti.