Celebrities Showbiz

Tom Brady pranon se ai dhe bashkëshortja e tij po kalojnë një periudhë të vështirë në familje!

Tom Brady ka folur sinqerisht për mënyrën se si karriera e tij ka ndikuar në familjen e tij dhe sfidat që u është dashur të kapërcejnë si rezultat i saj. Mbrojtësi i Tampa Bay Buccaneers, 44 vjeç, diskutoi realitetet e jetës së tij familjare dhe sakrificat e bëra nga gruaja e tij Gisele Bündchen gjatë një episodi të podcast-it “SiriusXM Let’s Go!” me Larry Fitzgerald dhe Jim Grey, ku ai zbuloi se çifti tani po përballet me një “çështje shumë të vështirë”.

Sipas Brady, edhe pse Bündchen, dikur modelja më e paguar në botë, u tërhoq nga modelingu në vitin 2015, ka ende “gjëra që ajo dëshiron të arrijë”, gjë që ka qenë e vështirë pasi ka qenë ajo që është kujdesur për familjen e tyre ndërsa ai është fokusuar te futbolli. Tom u shpreh se:

Unë mendoj se gruaja ime e ka mbajtur barrën e shtëpisë për një kohë të gjatë. Dhe unë mendoj se ka gjëra që ajo dëshiron të arrijë. E dini, ajo nuk ka punuar aq shumë në 10, 12 vitet e fundit vetëm duke u kujdesur për familjen tonë dhe duke u angazhuar në njëfarë mënyre për të jetuar në Boston dhe më pas duke u zhvendosur në Florida. Por ky është një problem dhe është një problem shumë i vështirë për t’u pajtuar pa thënë thjesht: “Hej, është koha për të dalë në pension”.

Ylli i NFL dhe sipermodelja kanë një vajzë 8-vjeçare të quajtuar Vivian dhe djalin Benjamin, 11 vjeç. Brady është gjithashtu baba i djalit Jack, 14 vjeç, nga një lidhje e mëparshme. Ai gjithashtu vuri në dukje se nuk dëshiron të humbasë asgjë nga procesi i rritjes së fëmijëve. Megjithatë, sipas Brady, ai është me fat që karriera e tij si atlet profesionist i lejon atij shumë kohë gjatë sezonit për të kaluar me familjen e tij.

Unë marr shumë kohë pushimi, në fakt. Ne futbollistët kemi një sezon të mirë pushimi. Dhe unë përpiqem të bëj më të mirën me fëmijët. Edhe pse do të doja të isha më shumë atje për ta, por mendoj se nëse do të isha shumë atje, e dini, ata mund të jenë të lodhur nga unë duke u prishur mënyrën se si kanë qenë gjërat në shtëpi për një kohë të gjatë tashmë.

Kjo nuk është hera e parë që Brady flet për sfidat familjare që lindin herë pas here si rezultat i karrierës së tij, pasi ai më parë i tha Howard Stern se Bündchen nuk ishte “e kënaqur” në marrëdhënien e tyre disa vite më parë, sepse ajo ndjeu se ajo po merrte të gjitha përgjegjësitë e shtëpisë së tyre. Në atë kohë, Brady zbuloi gjithashtu se supermodelja ndjeu se ai nuk po bënte pjesën e tij për familjen. Brady dhe Bündchen filluan të takoheshin në dhjetor të vitit 2006 përpara se të fejoheshin në janar të 2009-ës. Ata u martuan një muaj më vonë, më 26 shkurt 2009.