Celebrities Gossip Showbiz

Zbuloni gjithçka rreth dokumentarit për jetën e artistes me famë botërore Christina Aguilera!

Një dokumentar i Christina Aguilera nga Time Studios dhe Roc Nation do të jetë nën regjinë e Ting Poo. Dokumenti i këngëtares 41-vjeçare do të përshkruajë jetën dhe karrierën e saj që nga fëmijëria e saj si interpretuese e Disney-t deri në ngjitjen e saj në muzikë, së bashku me pamjet e papara kurrë më parë dhe momentet ekskluzive pas dyerve të mbyllura.

Dokumentari do të ekzaminojë jetën personale dhe profesionale të saj dhe do të ofrojë një portret të artistes, nënës dhe performueses dhe synimet e saj për të promovuar lirinë krijuese dhe barazinë gjinore. Dokumenti i këngëtares ka qenë në prodhim për 18 muajt e fundit, sipas gazetës, pasi kamerat e kanë ndjekur Aguilerën.

Time Studios dhe Roc Nation po punojnë gjithashtu në një dokumentar për Megan Thee Stallion që u shpall marsin e kaluar. Regjisori e quajti Aguilerën një nga artistët më ikonë të kohës sonë, muzika e së cilës ka frymëzuar miliona njerëz në mbarë botën.

Hammonds e përshkroi Aguilerën si një talent të qëndrueshëm dhe argëtues të paimitueshëm gjatë gjithë viteve, e cila është me të vërtetë një nga zërat më të mëdhenj të kohës sonë, duke shtuar se ajo ishte me të vërtetë e nderuar të tregojë historinë e personit që qëndron pas muzikës.