Celebrities Gossip Showbiz

Kujdes gjuhë eksplicite/ Albumi më i ri plot surpriza i Lyrical Son dhe Mc Kresha do të publikohet për shumë pak ditë…

Artisti i njohur Festim Arifi, apo siç njihet ndryshe me emrin e artit Lyrical Son nuk para del në intervista, ndaj nuk dihet dhe shumë rreth tij , përpos karrierës muzikore që të gjithë e njohim dhe e pëlqejmë shumë prej vitesh tanimë.

E duket se së bashku me mikun dhe kolegun e tij më të mirë, Mc Kresha nuk ka asgjë që i ndal. Edhe pse prej vitesh në krye të artistëve më të mirë të zhanrit hip-hop dhe tepër të pëlqyer nga ndjekësit, reperët po na tregojnë se ende nuk kemi parë gjë akoma.

Mc Kresha dhe Lyrical Son do të publikojnë albumin e tyre më të ri më datë 12 janar dhe madje ata na kanë zbuluar titullin që do të mbajë “Muzikë e Alltisë”. Dy artistët madje na kanë zbuluar edhe disa pjesëza nga këngët që do të jenë pjesë e albumit. Jo vetëm kaq, por prisni edhe dy super bashkëpunime me artisten Elvana Gjata dhe reperin Ledri Vula. Albumi do të ketë plott 11 këngë.

Së fundmi në një intervistë Lyrical Son ka treguar pak më shumë rreth vetes dhe marrëdhënies me mikun e tij të ngushtë, njëkohësisht dhe partnerin e tij në karrierë prej shumë vitesh, Mc Kresha.

Unë dhe Kresha jemi një. Është sikur të thuash ka bashkëpunuar Shqipëria dhe Kosova për të mbrojtur flamurin kuq e zi.