Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Rajoni
Në Maqedoninë e Veriut u mbyllën votimet në orën 19:30, nis numërimi i votave, pjesëmarrja 50%.

Në Maqedoninë e Veriut votimet për zgjedhjet lokale kanë zgjatur deri në orën 19:30. Kjo…

Përfundon votimi në Kosovë dhe nis numërimi i votave/ Exit Poll-et e para: 11 komuna pa fitues, do të shkojnë në balotazh.

Ka përfunduar procesi i votimit në Kosovë. Ora 19:00 ka shënuar dhe mbylljen e vendvotimeve….

Jo vetëm Kosova, edhe Maqedonia e Veriut zhvillon sot zgjedhjet lokale!

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut janë thirrur t’i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur…

Zgjedhjet vendore në Kosovë, hapen të gjitha vendvotimet!

Në Kosovë po zhvillohen zgjedhjet lokale. 1 milion e 885 mijë e 448 persona me…

A do ta nënshkruani pavarësinë e Kosovës? Kryeministrja e Serbisë përgjigjet prerë: Jo.

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, beson është e mundur një marrëveshje historike midis Kosovës dhe…

Marrëveshja për “Open Balkan” botohet në fletoren zyrtare/ Zbulohen 5 objektivat e memorandumit mes tre vendeve.

Finalizohet me një dokument të nënshkruar nisma “Open Balkan”, e kritikuar nga opozita shqiptare dhe…

“Hyjmë në dialog me Serbinë vetëm nëse njeh Kosovën”, Kurti takim me përfaqësues të PE: Zgjedhjet nesër do të zhvillohen paqësisht.

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me zëvendëskryeministrin për Integrime Evropiane, Zhvillim…

Nesër zgjedhjet vendore në Kosovë, nis shpërndarja e materialit zgjedhor!

Një ditë para zgjedhjeve vendore në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po shpërndan materialin zgjedhor,…

Një dozë e vaksinës e pamjaftueshme për të hyrë në Kosovë, ja rregullat e reja!

Ministria e Shëndetësisë bëri  të ditur se nga 13 tetori ka hyrë në fuqi vendimi…

Presidenti serb Vuçiç, skeptik për mbledhjen e nesërme të KS-së së Kombeve të Bashkuara!

Në prag të seancës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Kosovën, presidenti…

Kurti: “Jo stabilitetit të krimit të organizuar në rajon!”

Një ditë pas aksionit të policisë e doganave të Kosovës kundër kontrabandës së mallrave, Kryeministri…

“A po shndërrohet Vuçiç në një Tito të vogël”?/“DW” analizon Samitin në Beograd: Në njërën anë flitej për paqen, në tjetrën shiteshin armë!

Përfaqësuesit e Vendeve të Paangazhuara u mblodhën në Beograd. U zgjuan kujtimet, u kujtua koha…

Tensionet Kosovë-Serbi, Vuçiç telefon Lajçak!

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka thënë se ka biseduar me emisarin e BE-së për…

SHBA: E papranueshme dhuna ndaj autoriteteve dhe mediave në Kosovë!

Një zëdhënës i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Prishtinë në një prononcim për Gazetën…

Serbët vendosin barrikada edhe në rrugën Mitrovicë-Zubin Potok!

Pas bllokimit të rrugës në Rudar të Zveçanit, kamionë të ndaluar në mes të rrugës…

Lajm i keq për Serbinë dhe Bosnjen: Çmimi i energjisë do të rritet 70-135%!

Kompanitë në Bosnjë-Hercegovinë dhe në Serbi kanë marrë njoftimin nga furnizuesit e tyre se çmimi…

Tërmet i magnitudës 6.3 Rihter në Kretë të Greqisë!

Dridhet toka në Greqi. Një tërmet i fortë me magnitudë 6.3 i shkallës Rihter, u…

Albin Kurti takohet me Përfaqësuesin e OKB-së, ka një kërkesë për të!

Në prag të mbledhjes së radhës për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të…

Endrra e Ramës, Kosovë-Shqipëri pa kufij, krijon shqetësim në Rusi e Serbi!

Deklarata e bërë nga kryeministri Edi Rama se “Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën është në…

Po përgatiteshin për sulme terroriste, arrestohen 5 persona në Kosovë!

Prokuroria Speciale e Kosovës bëri të ditur më 10 tetor se janë arrestuar pesë persona,…

“Foltorja” e Berishës zhvendoset në Gjirokastër: Vetëm të mblidhemi, votoni si të doni!

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga Gjirokastra, i ka bërë thirrje simpatizantëve të tij dhe gjithë demokratëve…

Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ja reagimet e liderëve shqiptarë!

“Uroj që Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria të zgjidhin problemin e tyre dhe të hapen…

Zbulohet shkaku i rënies së zjarrit në spitalin Covid të Tetovës ku humbën jetën 14 persona!

Prokuroria Themelore Publike e Tetovës publikoi të martën raportin për zjarrin që shpërtheu në spitalin…

Biden: “Mbështes fuqishëm integrimin europian të Ballkanit Perëndimor!”

Joe Biden shpreh mbështetje të fuqishme për integrimin europian të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Presidenti…

Kosovë, përmirësohet situata epidemiologjike, 7 raste të reja dhe 1 viktimë!

Përmirësohet ndjeshëm 24 orët e fundit situata epidemiologjike në Kosovë, ku kanë rezultuar pozitivë me…

Opozita në Kosovë kundër marrëveshjes me Serbinë për targat!

Policia e Kosovës konfirmon zbatimin e marrëveshjes së 30 shtatorit për targat, në të gjitha…

Albin Kurti takon policin që e arrestoi 16 vite më parë gjatë një proteste të Vetëvendosjes/ Gjatë këtyre ditëve ai udhëhoqi operacionin në Veri të vendit.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti priti sot në zyrën e tij stafin e lartë menaxhues…

Humbi nënën dy ditë më parë/ Mesazhi prekës në greqisht i Pirro Dhimës: “Jeta jote mund të jetë një libër, fuqia të buronte nga dashuria për fëmijët”.

Ish-kampioni i botës në peshëngritje, Pirro Dhima, po përjeton momente të vështira, ku tre vjet…

Vrasja e 19-vjeçares shqiptare në Tuz, protesta në Malin e Zi, bashkohet Emina Cunmulaj!

Vrasja në Tuz të Malit të Zi e shqiptares Shejlla Bakija nga partneri, çon në…

4 viktima dhe 56 raste të reja me Covid-19 në Kosovë.

4 persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në Kosovë gjatë ditës së fundit. Bazuar në…

Zbatohet Marrëveshja e Brukselit, zhbllokohen Jarinja e Bërnjaku!

Pas rreth dy javësh dhe siç u ra dakord në Bruksel, sot nisi zhbllokimi i…

Ka edhe kështu, Kandidati për kryetar të Podujevës lëviz me një Ferrari 70 mijë euro dhe e quan makinë modeste.

Një deklaratë e kandidatit për kryetar të Podujevës, Xhemajl Hasani nga partia NISMA ka bërë…

Kërcënohet deputetja shqiptare!

Aktorja dhe njëkohësisht deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës, Adriana Matoshi ka deklaruar…

SHBA do të vijojë të jetë e pranishme në procesin e dialogut Kosovë-Serbi!

Zëvendës/ndihmës sekretari amerikan për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar në një audio-konferencë me…

Zyrtare, më 2 tetor zhbllokohet kufiri Kosovë-Serbi!

Në Bruksel, arrihet marrëveshje Kosovë-Serbi lidhur me targat. Detajet i dha i Dërguari Special i…

Njësia Speciale dhe barrikadat largohen të shtunën, arrihet marrëveshja për targat në Kosovë!

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, tha se është arritur një marrëveshje në parim mes palëve…

Situata në veri, Ministria e Brendshme: Qytetarët po kërcënohen!

Ministria e Punëve të Brendshme në Kosovë tha se është informuar që qytetarët të cilët…

Serbia bën një hap mbrapa, ushtria ikën nga kufiri dhe vendoset në Rashkë!

Reporteri i televizonit serb N1 raporton se ushtria serbe që gjendej në afërsi të Jarinjes…

Presidentja e KE-së, von der Leyen kërkon dialog për tejkalimin e tensioneve në veri të Kosovës!

Nga Prishtina ku sot vijoi turin ballkanik, Ursula von der Leyen u shpreh shumë e…