Bota Celebrities Fashion

Cila është dhurata e veçantë që Kate Middleton mori për ditëlindje?!

Sot Kate Middleton po feston ditëlindjen e saj të madhe në një stil mahnitës dhe komplet ndryshe. Dukesha e Kembrixhit mbush 40 vjeç dhe për të përkujtuar ditëlindjen e saj, Pallati Kensington publikoi të shtunën tre portrete të reja speciale të familjes mbretërore.

Fotot, të cilat janë realizuar në nëntor në Kew Gardens të Londrës nga fotografi Paolo Roversi, janë të denja për një mbretëreshë të ardhshme. Në një imazh bardh e zi, Kate jep një atmosferë ‘vintage’ me një fustan elegant. Poza e saj tradicionale e profilit anësor tregon vathët e saj me diamant dhe perla, të cilët i përkisnin Princeshës Diana. Unaza e saj e fejesës prej safiri, e cila gjithashtu i përkiste vjehrrës së saj të ndjerë, është gjithashtu e ekspozuar.

Kate zgjedh të shkëlqejë në foton e dytë që tregon dukeshën me një fustan të kuq saten me një krah, me mëngë të fryra dhe xhepa. Ajo e aksesoi pamjen me vathë diamanti nga koleksioni i Mbretëreshës Elizabeth.

Në foton e tretë mund të shihet Kate duke buzëqeshur me një fustan tjetër me një sup me flokët e saj mbi supe. Portretet do të hyjnë në koleksionin e përhershëm të Galerisë Kombëtare të Portreteve. Përpara rihapjes së Galerisë së Portreteve në vitin 2023, fotografitë do të jenë pjesë e projektit të saj Coming Home, një nismë mbarëkombëtare që sheh portrete të individëve të njohur që dërgohen në vende me të cilat ata janë të lidhur ngushtë.

Fotografitë e reja të Dukeshës së Kembrixhit do të shfaqen gjatë vitit 2022 në tre vende që kanë një kuptim të veçantë për Kate: Berkshire, St. Andrews dhe Anglesey.

Kate u rrit në Bucklebury, Berkshire, dhe shpesh kthehet për të kaluar kohë me prindërit e saj, Carole dhe Michael Middleton, të cilët ende jetojnë në fshatin e qetë. St. Andrews është një vend i rëndësishëm si për Kate ashtu edhe për Princin William pasi ata u takuan si studentë të parë në Universitetin e St. Andrews në 2002.

Dhe Anglesey është vendi ku çifti jetoi pas martesës së tyre mbretërore në 2011. William dhe Kate morën me qira një vilë të izoluar në Anglesey, Uells, ndërsa William stërvitej aty pranë për Forcën Ajrore Mbretërore. Ata u transferuan në Pallatin Kensington me Princin George në 2013.