Celebrities Magazine Showbiz

E mbani mend kur një modele australiane vodhi një puthje nga princi i atëhershëm Charles?!

Ishte një ditë e bukur në plazhin Cottesloe në Perth, Australia Perëndimore në mars të vitit 1979. Princi Charles, atëherë djali i madh 30-vjeçar i Mbretëreshës Elizabeth II dhe Mbreti i ardhshëm, ishte duke vizituar shtetin në emër të nënës së tij. Teksa mbaronte notin e tij të rregullt në orën 6.30 të mëngjesit, Charles u kap nga Jane Priest, një modele 26-vjeçare e veshur me bikini, e cila qeshi ndërsa vendosi duart mbi shpatullat e familjes mbretërore të turpshme dhe, për habinë e tij, i dhuroi një puthje në faqe.

Momenti, i cili u kap në kamera, nuk ishte aq spontan sa mund të duket në fillim. Në një dokumentar të vitit 2013, fotografi mbretëror Kent Gavin pranoi se i kërkoi Priestit të vraponte dhe të puthte Charles për të krijuar një mundësi fotografike. Por në një intervistë të vitit 2012 me gazetën Evening Standard të Londrës, Priest shpjegoi se si takimi, që synonte ta bënte Charles më të aksesueshëm, nuk shkoi saktësisht siç ishte planifikuar.

Kur më pa, u zhyt në ujë, kështu që mendova ta ndiqja brenda, por si hyra brenda, ai doli. Kështu që unë e ndoqa jashtë, flokët e shkatërruar, grimi i prishur dhe u ndjeva si një idiot i tillë. Unë në fakt shkova dhe i vura duart në gjoks për t’i dhënë një puthje dhe Charles tha: “Jo, nuk mund të prek. ti, unë nuk mund të të prek.’

Megjithatë, mundësia e fotografimit, e cila u paralajmërua se tregonte transformimin e një të riu dikur të vështirë në një princ të dëshirueshëm, sigurisht bëri bujë, duke u shfaqur në faqet e para anembanë globit. Mbetet një nga rastet e rralla që një princ britanik është fotografuar me rroba banje, dhe sigurisht me pantallona të shkurtra kaq të shkurtra. Imazhi i vitit 1979 gjithashtu i dha famë brenda natës Priest, në atë kohë nënë e re e një fëmije, e cila vazhdoi të kishte një karrierë të suksesshme modelingu dhe televizive. Ajo kujton:

Aty ishte një nga njerëzit më të fuqishëm në botë dhe ai ishte absolutisht i adhurueshëm. Isha plotësisht e tmerruar për ato dy minuta.