Celebrities Design Gossip Showbiz

Jennifer Lopez arrin të shesë rezidencën luksoze pas uljes drastike të çmimit të saj!

Jennifer Lopez më në fund ka arritur të shesë rezidencën e saj luksoze prej 34 milionë dollarësh në Bel Air. Bëhet fjalë për afërsisht gjashtë muaj më parë kur ajo nxorri në treg pronën e saj për një vlerë mbi 42 milionë dollarë, por pasi nuk mori asnjë ofertë të leverdisshme, vendosi të ulte çmimin me rreth 8 milionë dollarë.

Vendimi u mor pasi Lopez u martua me Ben Affleck pasi rikthyen romancën e tyre që prej 20 viteve më parë dhe vendosën të bashkojnë pasurinë e tyre për të blerë pronën e tyre të ëndrrave Beverly Hills. Në fakt, u raportua se çifti i lumtur i martuar duhej të merrte një hipotekë prej 20 milionë dollarësh për të paguar 61 milionë dollarët jashtëzakonisht të shtrenjtë për të. Është raportuar se ata kanë paguar një shumë të konsiderueshme në para.

Por pasi kanë parë imazhet e pronës së shitur së fundmi të JLo-s, shumë fansa po pyesin veten pse ajo donte ta shiste atë. Rezidenca Bel Air është një pronë absolutisht mahnitëse prej 12,000 metrash katrorë, me të gjitha llojet e lehtësive luksoze, duke përfshirë një teatër privat, një bibliotekë, një pishinë gjigante dhe shumë të tjera. E vendosur në një pronë private dhe e rrethuar nga pemë mjaft të mëdha ofron gjithashtu shumë privatësi për këdo. Është me të vërtetë një pronë që të lë pa frymë… mjafton të shikosh videon.