Celebrities Showbiz

John Travolta përkujton djalin e tij në ditën e lindjes!

John Travolta ka shkruar një mesazh shumë emocionues për djalin e tij të ndjerë Jett në atë që do të ishte ditëlindja e tij e 30-të sot. Fëmija i madh i aktorit me gruan e tij të ndjerë Kelly Preston vdiq në vitin 2009 pasi pësoi një konvulsion ndërsa familja po pushonte në Bahamas. Jett, i cili ishte 16 vjeç, kishte shumë kriza në atë kohë. Duke ndarë një imazh të ëmbël bardh e zi të tij dhe djalit të tij në rrjetin social Instagram, Travolta shkroi:

I dashur Jetty, më mungon më shumë se sa mund të thonë fjalët. Mendoj për ty çdo ditë. Gëzuar ditëlindjen. Me dashuri babai yt.

Në vitin 2014, ylli tha se vdekja e Jett ishte “gjëja më e keqe” që kishte ndodhur ndonjëherë në jetën e tij. Gjatë një interviste në një teatër në Londër ai u shpreh se:

E vërteta është se nuk e dija nëse do t’ia dilja. Jeta nuk ishte më interesante për mua, kështu që u desh shumë për të më përmirësuar.

Aktori ka edhe djalin Benjamin, 11 vjeç dhe vajzën Ella Bleu, 22 vjeç, me Preston, e cila vdiq në vitin 2020 në moshën 57-vjeçare. Duke njoftuar vdekjen e gruas së tij, ylli i filmit “Grease” ndau:

Me keqardhje ju njoftoj se gruaja ime bukuroshe Kelly ka humbur betejën e saj dyvjeçare me kancerin e gjirit. Ajo bëri një luftë të guximshme me dashurinë dhe mbështetjen e tij. Dashuria dhe jeta e Kelly-t do të mbahen mend gjithmonë. Do të gjej pak kohë për të qenë aty për fëmijët e mi që kanë humbur nënën e tyre, kështu që më falni paraprakisht nëse nuk merrni ndonjë lajm prej nesh për një kohë.