Celebrities Gossip Showbiz

Kërkon paqe tani me prindërit e Pique? Shakira vendos të largojë shtrigën e zezë që i shqetësonte ata!

Me kalimin e javëve, ndarja e Shakira-s dhe Gerard Pique-s vazhdon të bëhet të mbetet kryefjala e mediave online, veçanërisht pasi këngëtarja publikon gjithnjë e më shumë hite muzikore me ‘thumbime’ kundrejt futbollistit, ku së fundmi ka publikuar edhe këngën e saj më të re ‘TQG’ me Karol G.

Gjatë gjithë kësaj kohe, kolumbianja vazhdon të jetojë në shtëpinë ku ajo dhe Pique banonin së bashku, e cila ndodhet pikërisht pranë prindërve të Pique. Me largimin e ish-lojtarit të Barcelonës, kjo e la Shakirën dhe ish-vjehërrit e saj në një situatë të sikletshme, e cila u përkeqësua nga disa gjeste nga ana e artistes. Në veçanti, ka pasur probleme mes Shakirës dhe Montserrat Bernabeut, nënës së Pique.

U raportua se ajo po luante me volum shumë të lartë këngën e saj të famshme ‘BZRP Music Sessions #53’  shumë shpesh, aq sa vjehërrit e saj mund ta dëgjonin atë në cdo moment. Më pas, ajo madje ndërtoi një gardh midis pronave, duke bllokuar rrugët që më parë kishin qenë të lira dhe të hapura.

Në të njëjtën kohë me gjithë këtë, një video e vitit 2012 u bë sërish virale, në të cilën Shakira kritikoi këshillat e stilit të Montserrat Bernabeu, pasi ajo sugjeroi që Shakira të shkurtonte flokët.

 

Megjithatë, më intriguese nga të gjitha konfliktet përfshinte një manekin të zi, magjistare që ishte vendosur në tarracën e shtëpisë së saj, duke parë drejtpërdrejt ish-vjehërrit e saj, ndërsa nëna e Pique thuhet se kërkoi që ajo të hiqej. Tani, më në fund, duket se Shakira ka hequr manekinin e zezë të shtrigës nga ballkoni që shikon drejt pronës ngjitur.

Nuk është e qartë se çfarë do të thotë kjo, por shumë po e shohin atë si një mundësi paqeje, me Shakira të paktën të gatshme për të falur ish-vjehërrit e saj, edhe nëse falja për vetë Pique mund të jetë ende “i freskët”.