Celebrities Gossip Showbiz

Tani Shakira ka filluar të përdorë ‘magji të zezë’ kundër prindërve të Pique, ja faktet!

Ka pasur reagime të ndryshme pasi Shakira publikoi një hit të ri përmes të cilit ajo godet ish-partnerin Gerard Pique dhe të dashurën e tij aktuale, Clara Chia. Megjithatë, ka diçka që shqetëson më shumë familjen e Pique-s sesa teksti i diskutueshëm i këngës së re të këngëtares së njohur.

Nëna e Pique, Montserrat Bernabeu thuhet se ka vënë re se ka një manekin të një shtrige të zezë të montuar në një fshesë të vendosur në tarracën e shtëpisë së Shakirës në Barcelonë. Gazetari Marc Leirado Millan tha për emisionin spanjoll ‘Mas Vale Tarde’ se Bernabeu madje i kërkoi një prej personelit të Shakirës që ta kthente shtrigën në mënyrë që të mos përballej drejtpërdrejt nga shtëpia e tyre, e cila është në të njëjtën rrugë.

Ekipi i ‘Mas Vale Tarde’ shkoi në banesën e tyre dhe verifikoi që manekini i shtrigës është në tarracë. Teksa po filmonin, panë se si një punëtore doli për ta kuruar dhe e mori me vete, duke vënë re se kamerat po e kapnin atë që ajo po bënte. Megjithatë, ata tregojnë se ajo u rikthye në faqe, duke parë në drejtim të shtëpisë së prindërve të Pique.

Përmes rrjeteve të tij sociale, gazetari Marc Leirado ka dhënë më shumë detaje rreth manekinit, duke treguar se kjo situatë vazhdon prej disa javësh. Leirado ka shkruar se:

Javë më parë, mora disa informacione se nëna e Pique ishte e shqetësuar për një ritual të supozuar që i ishte bërë me një shtrigë të zezë. Por unë nuk i dhashë më shumë rëndësi.

Edhe pse e ëma e Piques kërkoi që të hiqej, Shakira duket se ka urdhëruar që të vendoset sërish në vendin që e bën familjen e ish-partnerit të saj të mos ndihet rehat.