Celebrities Gossip Showbiz

Nuk i del e keqja me Pique-n dhe shqetëson prindërit e tij/Shakira nuk kontrollon dot veprimet!

Shakira jo vetëm që është ndarë nga Gerard Pique, por mesa duket ka vendosur që të “hakmerret” ndaj prindërve të tij. Marrëdhënia mes këngëtares kolumbiane dhe nënës së ish-mbrojtësit të Barcelonës, Montserrat Bernabeu, nuk është aspak e mirë. Sipas raportimeve të shumta, të dyja kanë pasur një marrëdhënie të mirë, derisa gjithçka mori fund pas ndarjes së çiftit.

Në “Music Session #53” të Bizarrap, këngëtarja i kushtoi një varg gjyshërve të fëmijëve të saj, duke thënë se Pique e la me vjehrrën me një ton mosrespektues. Nëse nëna e Pique-s po përpiqet të shmangë këngën e njohur, duhet të jetë e vështirë sepse kënga është duke u luajtur jashtë rezidencës së Shakirës në Barcelonë, siç mund ta shihni në videon e mëposhtme.

Kliko këtu!
Nuk dihet nëse kjo është në mënyrë që fqinjët e saj, të cilët jetojnë pranë, ta dëgjojnë. Kritikat në këngën e re të artistes janë më se evidente dhe kjo mund të jetë një mënyrë e re për t’u rikthyer te ish-familja e saj. Ekipi i emisionit ‘Fiesta’ në kanalin Telecinco ka sqaruar se kënga me Bizarrapin dëgjohej me volum të plotë në dy raste gjatë ditës. Ata mendojnë se kjo bëhet për arsyen e vetme që ta dëgjojnë prindërit e Pique dhe mund të jetë e vërtetë, pasi shtëpitë janë shumë afër dhe me dritaret e hapura do të dëgjohej pa problem.

Kujtojmë gjithashtu se nëna e Pique, Montserrat Bernabeu thuhet se ka vënë re se ka një manekin të një shtrige të zezë të montuar në një fshesë të vendosur në tarracën e shtëpisë së Shakirës në Barcelonë. Gazetari Marc Leirado Millan tha për emisionin spanjoll ‘Mas Vale Tarde’ se Bernabeu madje i kërkoi një prej personelit të Shakirës që ta kthente shtrigën në mënyrë që të mos përballej drejtpërdrejt nga shtëpia e tyre, e cila është në të njëjtën rrugë.