Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Design Love & Sex

Kur fotoshopi ju ndihmon të ktheheni në një të kaluar nostalgjike…

Fotografitë janë mënyra më e mirë për të kapur një moment të rëndësishëm, si dhe për të lënë një kujtim të qëndrueshëm të një kohe që do të ndryshojë dhe përfundimisht do të zhduket në një moment. Problemi është se këto imazhe humbin ngjyrën e tyre, prishen ose thjesht veniten me kalimin e kohës.

Kjo është arsyeja pse shumë njerëz kërkojnë ndihmë për të rikuperuar kujtimet e tyre më të shenjta. Është e mahnitshme se sa të aftë mund të jenë disa njerëz dhe si po përdoren mediat sociale për një kauzë kaq fisnike.

Një fotoshop i këtyre fotove mund të bëj mrekulli:

Gjyshërit e mi festojnë 60 vjetorin e tyre muajin tjetër dhe unë do të doja t’u dhuroja atyre një version të ngjyrosur të kësaj fotoje.

Kam ngjyrosur një foto të gjyshes sime të ndjerë kur ishte e re si dhuratë për gjyshin tim.

Kjo foto e gjyshes meritonte të ngjyrosej me siguri!

Ne hasëm këtë foto të vjetër të gjyshes dhe burrit të saj të parë.

Përshëndetje, doja ta gëzoja gjyshen time duke e ngjyrosur këtë foto.

Do të doja t’i tregoja tezes, vëllezërve dhe motrave të saj një version të ngjyrosur të kësaj foto.

Gjyshi im i ndjerë i ulur në një Ferrari të kuq. Ne kemi humbur foton origjinale me ngjyra dhe kemi vetëm këto fotokopje bardh e zi.

Gjyshërit e gruas sime kanë vdekur të dy kohët e fundit dhe unë doja ta krijoja këtë foto për ditëlindjen e saj.

Rikujtojmë, se një imazh prekës i dy personave të përqafuar për herë të parë në muaj për shkak të pandemisë globale është shpallur fitues i konkursit “World Press Photo 2021”. Fotografi danez, Mads Nissen, u vlerësua me çmimin e parë në konkursin prestigjioz gjatë një ceremonie në internet të organizuar në Amsterdam.