Celebrities Gossip Showbiz

Larg filmit, ylli i Hollivudit Angelina Jolie nis një karrierë të re!

Ylli i Hollivudit Angelina Jolie siç dihet përveç se aktore është regjisore dhe aktiviste humanitare. Por mesa duket nuk mbaron me kaq. Ylli i filmave po përgatitet të lançoje një markë veshjesh dhe bizhuterish. Thuhet se Jolie ka aplikuar për një markë globale për biznesin, të cilin e ka quajtur “Atelier Jolie”. Një burim i afërt pohoi se:

Angelina ka punuar në këtë projekt për më shumë se një vit dhe ajo shpreson që marka tregtare të miratohet në mënyrë që të mund të ecë përpara në sipërmarrjen e saj të re. Marka tregtare mbulon gjithçka, nga bizhuteritë e bëra me porosi deri tek veshjet e modës dhe rrobaqepësia. Ajo është një avokate e madhe për modën e qëndrueshme dhe kjo është diçka ku marka do të ketë një fokus të madh. Plani është ende në fillimet e tij, por rrotat janë në lëvizje.

Marka e re e aktores amerikane, përveç modës, përfshin materiale shtëpiake dhe shërbime të tjera. Angelina foli për rëndësinë e modës së qëndrueshme në intervistën e saj më të fundit me revistën “Vogue”, duke zbuluar se po përpiqej t’i bënte gjashtë fëmijët e saj të kuptonin rëndësinë e temës.

Unë investoj në pjesë cilësore dhe më pas i vesh ato deri në vdekje. Çizmet, një pallto e preferuar, një çantë e preferuar, nuk i ndërroj shpesh gjërat. Kjo është një nga gjërat e mia. Të shijosh pjesët e tua vintage, nëse i ke dhe të rizbulosh disa dyqane vintage duket si pjesë e rrugës përpara. 

Përveç se një yll Hollivudi, aktorja e njohur Angelina Jolie është edhe nënë e 6 fëmijëve. Në intervistën e saj më të fundit, Jolie thotë se fëmijët e saj i mësuan mirësinë. Të qenit nënë u bë një nga prioritetet kryesore në jetën e saj dhe ne mund ta shohim Jolie me fëmijët e saj kudo, në koncerte, dyqane dhe ceremoni.