Celebrities Magazine Showbiz

Nëse jeni me zemër të thyer, ja cilat këngë të ndarjes do të performojë Taylor Swift në turneun “Eras”!

Është duke u shndërruar në një “Verë mizore” për Swift-ies pasi u publikua lajmi tronditës se Taylor Swift dhe i dashuri i saj prej shumë kohësh Joe Alwyn u ndanë në mes të rrugës në turneun e saj mbarëkombëtar “Eras Tour”. Në dritën e shpërbërjes së asaj që shumica e fansave e shohin si marrëdhënien më të shquar dhe më të famshme të yllit të popit, menduam se ishte e përshtatshme t’i hidhnim një sy disa prej këngëve më ikonike të ndarjes që znj. Swift mund të na zbukurojë në datat e saj të ardhshme të turneut. Këtu janë vetëm katër këngë, me kontekst të përfshirë në lidhje me ish-et e kaluara, që ne mendojmë se janë të përshtatura për një koncert të ardhshëm të Taylor:

“All Too Well”

Pyetja që të gjithë Swifities po bëjnë është “Ku është shalli i kuq i Taylor, Jake?” “All Too Well” e Swift-it nga albumi “Red” është famëkeq për aktorin Jake Gyllenhaal dhe me siguri do të jetë i preferuari i fansave në çdo shfaqje live. Marrëdhënia tre-mujore e çiftit është e njohur në mesin e fansave që e konsiderojnë Gyllenhaal si një nga ish-et më të këqij të Swift. Publikimi i versionit 10-minutësh të melodisë vetëm e forcoi më tej reputacionin e ulët të Jake G, me Swift-in që “e kujtonte shumë mirë”, se si përfundoi marrëdhënia e tyre e shkurtër.

“Style”

Këta të dy me të vërtetë “nuk dalin kurrë nga moda”. Ndoshta ish-i me marrëdhëniet më të mira me Taylor-in është Harry Styles, për të cilin është qartazi kënga “Style” nga albumi i saj “1989”. Është interesante se dyshja u kap duke u përqafuar me njëri-tjetrin jo shumë kohë më parë në Grammy Awards 2023. Shumë kurioz. Bëhuni gati ta lidhni këtë bop në buzëkuqin tuaj të kuq!

“Midnight Rain”

Taylor Swift sigurisht “e ka bërë emrin e saj”. Numri një i fundit i këngëtares, albumi që thyen rekord “Midnights”, përmban “Midnight Rain”, që shumë fansa besojnë se është historia e ish-it të saj Tom Hiddleston. Çifti u takua shumë publikisht për tre muaj në atë që tani mbahet mend si një histori dashurie me ritme të shpejta. “Midnight Rain” prek idenë se Taylor nuk ishte gati të qetësohej ose të ngadalësohej, por ishte i dashuri i saj “anonim”. Nëse Hiddleston është frymëzimi apo jo, ende debatohet mes fansave, sido që të jetë, “Midnight Rain” është një tjetër gjë për t’u shtuar në listën tuaj të baladave të mundshme që duhet t’i prisni në turne.

“Cornelia Street”

Taylor nuk do të ecë më kurrë në rrugën Cornelia, veçanërisht tani pasi lidhja e saj gjashtëvjeçare me Joe Alwyn ka marrë fund të parakohshëm. Ndërsa së bashku, Swift shkroi shumë hit për ish-dashnorin e saj dhe “Cornelia Street”, një këngë nga “Lover” e vitit 2019, është ndoshta më e shquara. Gjatë marrëdhënies së tyre, Alwyn ishte thellësisht i përfshirë në punën e Swift-it, madje duke ndihmuar në shkrimin e “Champagne Problems” nga “Evermore”. Edhe pse dyshja mund të mos shkëmbejë “unaza letre”, së shpejti, Alwyn do të mbetet gjithmonë në zemrat e Swifties afër dhe larg.

Ku do të ishim pa këngët e dashura të ndarjes nga Taylor?

Është një pyetje që na shqetëson çdo ditë. Dhe nëse doni mundësinë për t’i dëgjuar këto katër këngë drejtpërdrejt, prapë mund të blini bileta për “Eras Tour” të Taylor-it në vazhdim. Në momentin e publikimit, biletat për të 45 koncertet e mbetura janë në dispozicion në Vivid Seats.