Celebrities Gossip Showbiz

Taylor Swift dhe Joe Alwyn i japin fund romancës së tyre pas gjashtë vitesh!

Taylor Swift dhe aktori Joe Alwyn janë ndarë pas gjashtë vitesh së bashku. Një burim i afërt me Taylor konfirmoi lajmin për CNN duke thënë se “Taylor dhe Joe u ndanë disa javë më parë. Ata thjesht u ndanë dhe planifikojnë të mbeten miq.” CNN ka kontaktuar me përfaqësuesit e Swift dhe Alwyn për koment. Entertainment Tonight ishte i pari që raportoi lajmin.

Swift, e cila aktualisht është në “Eras Tour”-in e saj, dhe Alwyn u lidhën në vitin 2016. Fituesja e Grammy-t dhe Alwyn arritën ta mbanin lidhjen e tyre kryesisht të fshehtë, por Taylor nxiti zërat për romancën me Alwyn përmes muzikës së saj gjatë rrugës. Në janar, Swift zbuloi në Instagramin e saj se “Lavender Haze”, një këngë nga albumi i saj i vitit 2022 “Midnights”, ka të bëjë me Alwyn, duke thënë se kur je në një mjegull livande dashurie, “do të bësh gjithçka për të qëndruar atje dhe mos lejoni që njerëzit t’ju zbresin nga ajo re.”

Ashtu si lidhja ime për gjashtë vjet, neve na është dashur të shmangim thashethemet e çuditshme, gjëra të tabloideve dhe thjesht i injorojmë. Kjo këngë ka të bëjë me aktin e injorimit të atyre gjërave për të mbrojtur gjërat e vërteta.

Alwyn gjithashtu pati merita në “Midnights” për këngën “Sweet Nothing”. Nuk është hera e parë që çifti bashkëpunon për këngë që janë shfaqur në albumet e Swift. Aktori britanik u vlerësua në një numër këngësh nga albumet e Swift të epokës së pandemisë 2020 “Folklore” dhe “Evermore” me pseudonimin “William Bowery”.

Swift konfirmoi identitetin e vërtetë në dokumentarin e Disney+ “Folklor: seancat e gjata të studios së pellgjeve” në të njëjtin vit, ku ajo tha se Alwyn “luan bukur në piano dhe ai gjithmonë vetëm luan dhe krijon gjëra”. “Folklore” përfundoi duke fituar një Grammy për albumin e vitit në vitin 2021, duke shënuar fitoren e parë në Grammy për Alwyn.

Kishte gjithashtu spekulime në vitin 2019 se çifti i atëhershëm ishte fejuar kur Swift mori disa tekste me prirje nuseje në “Lover”, titulli i albumit që ajo publikoi atë vit. Alwyn tha për WSJ Magazine në vitin 2022:

Nëse do të kisha një paund për çdo herë që mendoj se më kanë thënë se jam fejuar, atëherë do të kisha shumë monedha paund. Dua të them, e vërteta është , nëse përgjigja do të ishte po, nuk do të thoja, dhe nëse përgjigja ishte jo, nuk do të thoja.