Celebrities Gossip Showbiz

“Një histori e vërtetë e një miku që nuk jeton më”, kënga më e re nga Finem ka një kuptim shumë të veçantë!

Finem është një nga artistët më të përfolur të gjeneratës së re të reperave. Padyshim që ai numëron mjaft hite, por kënga që e bëri të njohur për publikun është ‘Benzi’. Projekti i tij më i fundit muzikor është ‘Drill’ që nga ndjekësit është cilësuar si një dedikim i hapur për ‘kundërshtarin’ e tij, Don Xhonin.

E duket se pas suksesit të madh që pati ky projekt thënë kjo nga milionat e klikimeve në platformën YouTube, artisti është gati për një tjetër projekt. Këtë na e ka zbuluar vetë me anë të një Instastory, teksa ka treguar se po e dëgjon në makinë. Edhe pse nuk na ka zbuluar asnjë pjesë nga duke na e lënë surprizë, Finem ka treguar titullin që do të mbajë kënga dhe është ‘Meteor’.

Ai gjithashtu ka zbuluar dhe datën e publikimit që është ditën e shtunë në orën 18:00 dhe ka zbuluar se kjo këngë në fakt është realizuar që në 2019-ën dhe është e bazuar në historinë e vërtetë të një mikut të tij i cili fatkeqësisht nuk jeton më.

‘Zhurmës’ së konfliktit mes Don Xhonit dhe Finem i është bashkuar dhe Stresi i cili njihet për miqësinë e tij me këtë të fundit, madje dhe kanë bashkëpunuar në disa projekte muzikore. Pak muaj më parë, ai ndau një Instastory ku shfaqej duke dëgjuar një pjesë nga ‘diss-i’ i Finem për Don Xhonin dhe krahas ka treguar qartazi anën e kujt mban.