Celebrities Magazine Showbiz

Nuk mbarojnë skandalet e Kanye West, reperi po hetohet nga policia pas incidentit të fundit!

Kanye West thuhet se po i nënshtrohet një hetimi të policisë pasi dyshohet se hodhi telefonin e një gruaje në lojën e basketbollit të fëmijës së tij këtë fundjavë. Reperi 45-vjeçar dhe baba i katër fëmijëve dyshohet se i hodhi nga dora telefonin gruas pasi ai kërkoi të mos filmohej. Kanye thuhet se do të ndiqte ndeshjen me gruan e tij të re Bianca Censori, duke mbajtur distancën nga ish-ja e tij Kim Kardashian, e cila ishte gjithashtu e pranishme.

Sipas një videoje, Kanye po linte lojën e basketbollit të vajzës së tij të madhe, North, kur po ndiqej nga njerëzit që e filmonin. Nuk dihet nëse gruaja ishte paparac apo një fanse. Kanye dyshohet se doli nga makina e tij dhe iu afrua gruas që po filmonte nga brenda një automjeti. Ndërsa po filmohej, Kanye tha:

Nuk është dashur të veproni kështu. Nëse them ndaloni, ndaloni me kamerat tuaja!

Gruaja thuhet se u përpoq të argumentonte se mund ta filmonte atë për shkak se ai ishte një personazh i famshëm përpara se reperi dyshohet se hyri në makinë për t’i hequr telefonin gruas përpara se ta hidhte. Sipas burimeve policore të “TMZ”, deputetë nga Departamenti i Sherifit të Qarkut Ventura u thirrën në vendngjarje rreth orës 16:30 dhe iu dhanë video dëshmi të incidentit.

Ata raportuan se gruaja u fotografua duke dalë nga departamenti i sherifit dhe duke folur me oficerët e policisë. Kanye që atëherë është emëruar si i dyshuar në një hetim. Megjithatë, duket se po atë ditë Kanye i ka kërkuar dikujt tjetër që të mos e xhironte. Në një pjesë tjetër të videos, Kanye u ngjit përpara një grupi personash që po kapnin të gjithë incidentin në kamera. Kanye tha:

Doni që unë të vrapoj në lojërat e fëmijëve tuaj ashtu? Të gjithë duhet të ndalojnë kur shoh fëmijët e mi. Nëse kam nevojë të shoh fëmijët e mi, ju nuk mund të më fotografoni. Kjo quhet e drejtë e njeriut.

Paparacët shpjeguan se mund ta filmonin yllin për shkak të qëndrimit në një zonë publike. Ylli thjesht nguli sytë për disa sekonda përpara se të largohej me Bianca Censori në sediljen e pasagjerit. “Mirror” ka kontaktuar përfaqësuesit e Kanye-s për një koment. Në ndeshjen me yllin e basketbollit Tristan Thompson ishte edhe ish-bashkëshortja e Kanye, Kim Kardashian. Kim dhe familja e saj e kanë mbështetur Tristan-in pas vdekjes së nënës së tij të dashur këtë muaj.