Celebrities Gossip Showbiz

Pas incidentit gjatë koncertit të saj, Dua Lipa ngjitet përsëri në skenë!

Dua Lipa tërhoqi vëmendjen teksa doli në skenë të premten, për ditën e dytë të festivalit vjetor katërditor të muzikës, të mbajtur në Grant Park në Çikago, Illinois.

Këngëtarja, 26 vjeçe, dukej e pabesueshme teksa u shfaq spektakolare në një veshje të ngushtë, e cila kishte panele transparente. Shfaqja është e para e saj pas incidentit që ndodhi gjatë koncertit të saj në Scotiabank Arena në Toronto të mërkurën, në të cilin tre persona u plagosën pasi u ndezën fishekzjarre të paligjshme në vendngjarje.

Krijuesja e hitit “Don’t Start Now” kishte veshur një palë çizme të zeza që përputheshin me veshjen e saj tërheqëse dhe kishte veshur një palë vathë të varur. Sa i përket glamit, ylli zgjodhi një nuancë të lehtë të rimelit ngjyrë vjollce dhe një buzëkuq të errët.

Gjithashtu performoi në festival, Machine Gun Kelly, 32 vjeç, i cili tronditi me pamjen e tij të zakonshme punk-rock, i veshur me një xhaketë rozë me gjemba dhe pantallona të zeza. Kelly e aksesoi pamjen e tij me një choker të trashë me perla dhe zgjodhi të shkonte pa këmishë, duke treguar koleksionin e tij të gjerë të tatuazheve, përpara se të hiqte plotësisht xhaketën.