Celebrities Gossip Music Showbiz

Pasi nuk u shpallën fitues në “Grammys 2022” anëtarët e grupit të njohur BTS kanë diçka për të thënë…

Lideri ose më saktë kryetari i grupit të njohur korean BTS, RM, po e merr shumë seriozisht humbjen e të gjithë grupit në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy 2022”. Gjatë koncertit të grupit “Permission to Dance On Stage” në Stadiumin Allegiant në Las Vegas më 9 Prill, interpretuesi 27-vjeçar, Kim Namjoon foli për humbjen e çmimit të performancës më të mirë të dyshes/grupit pop për hitin e tyre në “Billboard Hot 100” me titull “Butter” dhe për humbjen në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy 2022” më 3 prill. Gjatë koncertit ai u shpreh:

Djema, e di që ka shumë diskutime rreth Grammy-ve tona dhe vetë grupit. Por, e dini, pse duhet të shqetësoheni për këtë? Urrejtja është liria e tyre dhe ata kanë të drejtën e tyre të urrejnë, por nëse do të isha unë, do të preferoja thjesht të flisja me miqtë e mi në ndonjë kafene dhe ta harroja në vend që të postoja në Twitter për të ose të flisja në ndonjë intervistë. Nuk do ta bëja këtë sepse unë jam i rritur.

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të së dielës së kaluar, Doja Cat dhe SZA përfundimisht morën trofeun për performancën më të mirë të dyshes/grupit pop për “Kiss Me More”. Megjithatë, BTS ndoshta dhuroi një super shfaqje me një performancë të stilit të James Bond të “Butter” të kompletuar me një koreografi shumë të bukur.

RM vazhdoi fjalimin e tij në lidhje me Grammy-t në Allegiant Stadium duke pranuar bazën e fansave të cilët janë gjithmonë mbështetës të grupit.

Gjithsesi, ne nuk erdhëm në Vegas për “Grammy”. Ne erdhëm në Vegas për “ARMYs”, mirë? Rekordi, titulli, arritjet, trofetë, janë vërtet të rëndësishëm, por kjo nuk ishte gjëja e parë, arsyeja e parë pse ne filluam të gjitha këto gjëra, apo jo? Këto dy orë plot energji teksa këndojmë dhe vallëzojmë së bashku, ky komunikim, kjo është gjithçka. Kjo është arsyeja pse ne po e bëjmë këtë, apo jo? Shpresoj ta dini. Unë ju dua! Le të urrejnë ata që urrejnë dhe le të dashurojnë të duan. Paqe!

Duke folur me gazetarët koreanë përpara koncertit në Las Vegas të shtunën, sipas Agjencisë së Lajmeve Yonhap, anëtarët e tjerë të BTS shprehën zhgënjimin për humbjen e tyre në Grammy. “Ishte shumë për të ardhur keq,” tha J-Hope.