Fashion

Pesë çantat që ju duhen për “arratisjet” e papritura në fundjavë!

Interneti është plot me këshilla të dobishme se si të paketoni një çantë, duke lënë gjithmonë pak hapësirë për suvenire. Pjesa e vështirë është të sigurohesh që ke çantën e duhur. Por cilën duhet të zgjidhni në pushimin tuaj të fundjavës që mezi po e prisni? E gjitha varet nga ku po shkoni.

Ne ju njohim më poshtë me pesë opsione të shkëlqyera, secila e përshtatur për një “arratisje” specifike:

1.Pushim në qytet.

Dy javë në një plazh të largët është një luks që pak prej nesh e kanë fituar kohët e fundit, por ndonjëherë një fundjavë duke parë pamjet e një qyteti tjetër është gjithçka që ju nevojitet për t’u çlodhur. Për udhëtime të tilla, është thelbësore që të paketoni me zgjuarsi. Kjo çantë nga Balenciaga, një evolucion i çantës ikonike të qytetit, është një zgjedhje e përshtatshme dhe ka më shumë se hapësirë të mjaftueshme për rroba për disa ditë.

Balenciaga

€2,132.94

2.Udhëtim pune.

Në një udhëtim pune, ju duhet të shikoni biznesin. Dhe kjo shtrihet përtej veshjet tuaja të përshtatshme për zyrën. Një çantë e madhe për të mbajtur një kostum rezervë dhe këpucë duhet të jetë në listën tuaj të përparësive. Stili i Valextra është një nga më të shkëlqyerat që kemi parë. Niveli i mjeshtërisë do të thotë se, nëse kujdesemi siç duhet, do të zgjasë me vite.

Valextra

€3,407.41

3. Fundjava në kamp.

Një pushues i lumtur është ai, rrobat e të cilit nuk janë të njomura. Kjo është arsyeja pse, kur bëni kampe, përparësitë tuaja praktike të çantave duhet të jenë përparësia juaj. Përveçse “mburret” me një mori xhepash, çanta e “Herschel Supply Co” është rezistente ndaj ujit për të parandaluar çdo lagështi.

Herschel Supply Co

€94.25

4. Ikja në bregdet.

Siç do ta dijë kushdo që ka gjetur ndonjëherë rërë në vende të dyshimta, pa planifikimin e duhur, një ditë në plazh nuk është gjithmonë lundrim i thjeshtë. Për të garantuar një ekskursion të kujdesshëm, sigurohuni që të jeni përgatitur plotësisht me një çantë mjaft të madhe për të mbajtur të gjitha gjërat tuaja thelbësore. Çanta me temë detare e “Orlebar Brown” është zgjedhje perfekte

Orlebar Brown

€292.65

5.Arratisja nga qyteti

Ashtu si me kampe, një arratisje nga vendi kërkon një qasje pragmatike ndaj bagazheve. Mbajtja e një çante Filson është zgjedhja më e mirë që mund të bëni.

Filson

530.75