Celebrities Film & Tv Showbiz

Sezoni i tretë i “The White Lotus”: Gjithçka që dimë deri më tani!

Pas një sezoni të dytë të mbushur me plot ngjarje në serialin The White Lotus, një tjetër botim i serisë antologjike të Mike White është në itinerar. Vetëm tre episode në sezonin e fundit, HBO konfirmoi se The White Lotus do të kthehet për një të tretë. Vanity Fair ka bërë tashmë fushatat e tij për cilësimet e sezonit të tretë, por çfarë dimë në të vërtetë për kapitullin e ardhshëm?

Më poshtë, do të keni një pamje paraprake të gjithçkaje rreth sezonit të tretë të The White Lotus.

Kush është në sezonin e tretë të The White Lotus?

Të paktën një anëtare origjinale e kastit të White Lotus është konfirmuar se do të kthehet, Natasha Rothwell, e cila fitoi një nominim për Emmy për portretizimin e Belindës. Burime të shumta i thonë Variety se Rothwell do të kthehet për sezonin e tretë, gjë që sugjeron se Tanya e Jennifer Coolidge mund të ketë përmbushur premtimin e saj për të financuar Belindën dhe duke i lënë paratë e saj në testament.

Sezoni i dytë i shfaqjes prezantoi shikuesit me një varg vrasësish të personazheve të rinj, të luajtur nga Aubrey Plaza, Theo James, Meghann Fahy, Michael Imperioli, Will Sharpe, Beatrice Grannò, Haley Lu Richardson, Adam DiMarco dhe shumë e shumë burra që shqetësojnë. Por Jennifer Coolidge, duke u rikthyer nga sezoni i parë fitues i Emmy-t, pati një tjetër shfaqje të spikatur. Pyetja nëse ajo mund të ripërsëritte rolin e Tanya-s ishte pa përgjigje, derisa u vendos përfundimisht në finalen e sezonit të dytë.

Një fytyrë e njohur që mund të paketojë valixhet për sezonin e tretë, megjithatë, është Connie Britton, e cila luajti Nicole-n në sezonin e parë. Ajo tha për Deadline:

Ai donte që unë të isha në sezonin e dytë dhe kishte një ide që më pëlqeu për personazhin. Synimi ynë është ta bëjmë atë në sezonin e tretë. Një pjesë e kastit nuk funksionoi në sezonin e dytë dhe ne shpresojmë ta bëjmë atë në sezonin e tretë. Do të doja të shihja një spin-off për çdo personazh në atë shfaqje.

Ku do të filmohet sezoni i tretë i White Lotus?

White la të kuptohej se shfaqja do të nisej në lindje për sezonin e tretë, duke i thënë Vanity Fair:

Ne do të shkojmë në Azi dhe do të shikojmë vendet atje.

Tani Variety po raporton se pas zbulimit të vendeve, ai është vendosur në Tajlandë. Nëse ai zgjedh të filmojë në një tjetër Four Seasons, sezoni i parë dhe i dytë u filmuan në resorte në pronësi të zinxhirit të hoteleve luksoze, ai do të ketë disa prona për të zgjedhur.

Për çfarë do të jetë sezoni i tretë i White Lotus?

Në intervistën pas finales, White hodhi pak nënkuptim për këtë, duke e quajtur sezonin e tretë “një vështrim satirik dhe qesharak ndaj vdekjes, fesë dhe spiritualitetit lindor”. White e zgjeroi më tej këtë ide në intervistën e tij me intervistën me Vanity Fair.

Instinkti im është se ndoshta ka të bëjë me spiritualitetin. Besimi lindor kundrejt atij perëndimor ose njerëzit perëndimorë në një kulturë lindore.  Por unë nuk e di. Më duhet të lutem të jem i sinqertë sepse nuk e di vërtet.

Kur do të dalë sezoni i tretë i The White Lotus?

Asnjë datë mbërritjeje nuk është publikuar ende, por mund të ketë një pushim të gjatë. Ndërsa pjesa tjetër fillimisht ishte caktuar për vitin 2024, tani ka të ngjarë të dalë në vitin 2025, zbuloi Casey Bloys, kryetar dhe CEO i HBO dhe Max Content, gjatë një interviste për shtyp të HBO në New York më 2 nëntor, si pasojë e shkrimtarëve dhe mes një greve të vazhdueshme të aktorëve.

White i tha më parë Katie Couric se i duhej kohë pas sezonit të dytë për t’u rikuperuar dhe për të qenë më kreativ:

Më duhet të rigjallërohem pak. Unë nuk kam shumë gaz në rezervuar. Kështu që unë duhet të kuptoj se si të shkëputem dhe të qetësohem, ose diçka tjetër.