Gossip Magazine Showbiz

Shakira deklarata të forta për ishin e saj: “Unë kam shfarosur minjtë rreth meje“!

Pas disa muajsh heshtje nga Shakira, pas akuzave të shumta ndaj isj-bashkëshortit Gerard Pique dhe të dashurës së tij të re Clara Chia, ajo është rikthyer me këngën e re ‘El jefe’. Edhe në këtë projekt, ajo nuk lë pa përmendur tradhëtinë që i ka ndodhur. Në një intervistë të fundit, ajo është shprehur jeta e saj ka ndryshuar drastikisht dhe ajo që vlerëson më shumë tani pas ndarjes është koha që ajo kalon me fëmijët e saj:

 Vlerësoj kohën që kaloj me fëmijët e mi, jam me ta. Për shembull, gjatë kësaj vere, unë i’u përkushtova totalisht atyre. 

Artistja ka siguruar se i kushtoi më shumë kohë familjes së saj sesa karrierës si artiste dhe se të ishte në Barcelonë ishte shumë e vështirë për t’u marrë me jetën profesionale. Tani që nuk jeton më në Barcelonë, ajo ka konfirmuar se do të lançojë më shpesh muzikë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)


“Ka momente trishtimi, nostalgjie dhe muzika ime tani ushqehet nga ai”, tha Shakira. Edhe pse ka ende trishtim në jetën e saj dhe mund të fokusohet në karrierën e saj muzikore, duke folur për këngën e saj ‘Copa Vacia’, ajo ka konfirmuar se është ende e “rrethuar nga minjtë” dhe se këtë vit i është përkushtuar shfarosjes së tyre.

Veç kësaj, artistja ka deklaruar për revistën se jeta e saj ka ndryshuar në mënyrë drastike dhe ëndrrat e saj nuk do të realizohen më:

Ëndrra ime më e madhe ishte të rrisja fëmijët me babanë e tyre, të kisha një familje. Të kapërceja problemet, pengesat dhe të plakem pranë dikujt. E di që nuk do ta kem atë.