Celebrities Magazine Showbiz

Dikush ka nevojë për avokat! Travis Scott nuk i shpëton lehtë autoriteteve pas incidentit të fundit…

Muzikanti Travis Scott dhe avokati i tij pritet të takohen me zyrtarë në Departamentin e Policisë së Nju Jorkut pasi reperi u akuzua për sulm në një klub të qytetit të Nju Jorkut të mërkurën herët në mëngjes, konfirmon një zyrtar i zbatimit të ligjit për CNN.

CNN raportoi më parë se policia po heton pretendimet se Scott sulmoi një inxhinier të zërit dhe shkaktoi dëme me vlerë 12,000 dollarë në pajisjet e zërit në Nebula, një klub nate në mes të qytetit Manhattan. Asnjë akuzë nuk është ngritur për incidentin dhe Scott nuk është emëruar si i dyshuar. Një përfaqësues i Scott tha për CNN të enjten:

Këshilltarët ligjorë për Travis po punojnë në mënyrë aktive me autoritetet dhe mbeten të sigurt se Travis do të shfajësohet pasi të thuhet dhe të bëhet gjithçka. Çdo deklaratë në lidhje me incidentin që përfshin Travisin është padyshim një përpjekje për të sensacionalizuar atë që nuk është asgjë më shumë se një keqkuptim.

Mitchell Schuster, avokati i Scott, i tha më parë CNN të mërkurën se incidenti ishte qartësisht një keqkuptim dhe se ata po bashkëpunonin me policinë. Scott aktualisht po përballet me padi të shumta në lidhje me incidentin në Festivalin e tij Astroworld në Houston në vitin 2021 që la 10 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Scott ka mohuar përgjegjësinë ligjore.