Celebrities Gossip Showbiz

Pse Princi William e ka distancuar veten e tij nga Princ Harry?!

Në të gjithë globin, ka shumë fansa të familjes mbretërore që thjesht i adhurojnë ata. Dy anëtarët mbretërorë që tërheqin shpesh vëmendjen janë Princi William dhe Princi Harry. Sipas “E!”, Omid Scobie hedh dritë mbi lidhjen aktuale të dy vëllezërve. Pas zhvillimeve të fundit Princi William dhe Princi Harry janë të përfshirë në një grindje mbretërore. Kjo dramë ka vazhduar për një kohë të gjatë por për çfarë po luftojnë ata dhe pse të gjithë nuk mund të shkojnë mirë?

Gjërat janë ende të tensionuara pas intervistës së Harry-t dhe Meghan Markle me Oprah…dhe intervistës së Meghan-it në vitin 2022 me “The Cut”. Për më tepër, dhjetorin e kaluar, dokumentarët e Netflix-it të Sussex-it, Harry & Meghan, e çuan familjen mbretërore në një krizë për disa javë përpara se filmi të transmetohej.

Në këtë pikë, historitë e mundshme të sajuara të tensionit mes Meghan Markle dhe Kate Middleton kishin qarkulluar për një kohë. Por më pas, reporterja mbretërore, Katie Nicholl, zbuloi se në të vërtetë ishin Harry dhe William ata që ishin grindur. Sipas burimeve të Katie, vëllezërit u përplasën me njëri-tjetrin për Krishtlindje në vitin 2018, kur Harry i tha Will-it se nuk po bënte mjaftueshëm për ta integruar Meghan-in në familjen mbretërore.

Mund të duket si një jetë më parë, por ishte një kohë kur Princi William dhe Princi Harry kishin shumë për të folur me njëri-tjetrin.

Autori Omid Scobie i tha “E! NEWS” në një intervistë ekskluzive për librin e tij të ri Endgame, i cili trajton grindjet e vazhdueshme të vëllezërve dhe një mori sfidash të tjera që rrezikojnë ekzistencën e monarkisë. “William e urrente shtypin më shumë se Harry në një moment. Kështu që gjërat mund të jenë në këtë pikë është vetëm e trishtueshme, por ai i flet William si një lider, si një trashëgimtar i fronit dhe jo domosdoshmërisht në një mënyrë tjetër. Nuk ka pasur asnjë bisedë me vlerë me vëllain e tij”.