Selena Gomez rikthehet në Instagram dhe rrëzon nga froni Kylie Jenner!

Miliarderja Kylie Jenner ishte më e ndjekura në Instagram derisa këngëtarja Selena Gomez u rikthye në platformën e mediave sociale dhe e rifitoi shpejt titullin. Gomez kishte qenë më parë personazhi femër më i ndjekur në Instagram, por u largua nga platforma e mediave sociale për një periudhë kohe vetëm për t’u kthyer më e fortë se më parë. Të dyja bukuroshet kanë rreth 400 milionë ndjekës që nga e enjtja.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Gomez kishte shpjeguar për Vanity Fair se e hoqi Instagramin nga telefoni i saj dhe kishte vendosur që ekipi i saj të postonte për të. Ndërkaq ajo tha se:

Njerëzit mund të më quajnë të shëmtuar ose budallaqe dhe unë jam çfarëdo qoftë. Këta njerëz shkruajnë paragrafë që janë kaq specifikë dhe të poshtër. Unë vazhdimisht do të qaja. Kam pasur vazhdimisht ankth. Unë nuk mund ta bëja më. Ishte një humbje e kohës sime. E vetmja gjë që kam në telefonin tim është TikTok sepse e shoh pak më pak armiqësor. Ka gjëra të mrekullueshme në lidhje me mediat sociale, të lidheni me fansat, të shihni se sa të lumtur dhe të emocionuar janë dhe historitë e tyre. Kam krijuar një sistem. Çdo gjë që bëj ia dërgoj ndihmësit tim që i poston. Sa i përket komenteve, ekipi im do të mbledhë disa gjëra që janë inkurajuese.

Rikujtojmë, se së fundmi Selena ka zbuluar se nganjëherë ‘ngacmohet’ kur i kujtohet e kaluara e saj si yll i Disney-t dhe më në fund ndihet ‘e lirë’. Aktorja, 30 vjeçe, u shfaq për herë të parë në ekran si fëmijë në serialin vizatimor “Barney & Friends”, por ajo gjeti famë më të gjerë kur luajti në serialin e Disney Channel Wizards of Waverly Place nga 2007 deri në 2012.