Celebrities Gossip Showbiz

“Vajza ime nuk është me autizëm!”/Pas komenteve të shumta vjen edhe reagimi i Cardi B!

Pas komenteve të shumta që së fundmi kanë filluar që të qarkullojnë në rrjet për familjen e saj, Cardi B më në fund ka vendosur që të reagojë.  Reperja e e njohur e hitit “Bodak Yellow”, 29 vjeç, iu drejtua një përdoruesi të Twitter-it, i cili i tha të hiqte nga aplikacioni dhe t’u kushtonte vëmendje fëmijëve të saj, duke thënë se vajza e saj, Kulture, e cila mbush 4 vjeç në korrik, është me autizëm.

Cardi i dha një përgjigje përdoruesit të Twitter, duke shkruar se:

Vajza ime nuk është autike…Nuk mund ta quash të shëmtuar kështu që duhet ta diagnostikosh me diçka të zgjuar. 

Ndërsa shumë fansa dolën në mbrojtje të Cardit dhe ranë dakord me vendimin e saj për t’iu drejtuar përdoruesit të rrjeteve sociale, të tjerë theksuan se të quash dikë autik nuk duhet të konsiderohet si fyerje.

Ju keni çdo të drejtë të mbroni fëmijën tuaj. Unë thjesht po përpiqem të kuptoj pse të thuash një fëmijë autik do të përdoret si një fyerje. Nëse nuk kuptoni asgjë në lidhje me një fëmijë me autizëm, duhet të dini se ai është i talentuar dhe i mahnitshëm në mënyrën e vet individuale.

Cardi B së bashku me bashkëshortin e saj, Offset janë prindër të një vajze dhe të një djali. Dyshja, të cilët u martuan në një ceremoni sekrete në shtator 2017, mirëpritën edhe djalin Wave në shtator të vitit të kaluar; megjithatë, ata nuk e ndanë emrin e tij unik deri në muajin prill. Në një intervistë me Essence, çifti foli për ndikimin që ngacmuesit e internetit kanë në jetën e tyre dhe pse i bëri ata të prisnin për të zbuluar emrin e Wave. Vetë Cardi B u shpreh se:

Kemi kaluar shumë gjëra të trishtueshme kur bëhet fjalë për [vajzën tonë] Kulture – sjellje të tmerrshme që as fëmijët më të mëdhenj nuk e kanë përjetuar ndonjëherë. Kaq shumë njerëz do të postojnë gjëra të neveritshme, të neveritshme, vetëm për të marrë një reagim nga ne. Ne duam të mbrojmë ndjenjat tona, sepse ne zemërohemi dhe mërzitemi shumë, shumë.