Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Brad Pitt sërish në qendër të vëmendjes për dhunë/Regjisori i njohur zbulon sherrin që ka pasur me aktorin në xhirime!

Brad Pitt është akuzuar nga regjisori Ed Zwick se ka pasur një sjellje jo të mirë gjatë xhirimeve të një filmi ikonik “Western Legends of the Fall”. Ylli i ‘Once Upon a Time in Hollywood’ dyshohet se është përfshirë në një konfrontim fizik me Zwick gjatë xhirimeve për klasikun e vitit 1994.

Dhe në librin e tij të kujtimeve “Hits, Flops, and Other Illusions: My Dytysomething Years in Hollywood”, i cili thotë se ata “u kapën”, regjisori 71-vjeçar thotë gjithashtu se ai dhe Pitt hodhën nga një karrige kundrejt njëri-tjetrit. Në libri i tij, sipas një fragmenti të botuar nga Vanity Fair ai ka shkruar:

Nuk e di kush bërtiti i pari apo kush hodhi karrigen e parë. Unë, ndoshta? Por kur ngritëm sytë, ekipi ishte zhdukur. Dhe kjo nuk ishte hera e fundit që ndodhi.

Në një fragment tjetër, ai pohoi se fituesi i Oscar-it ishte shpesh “i nervozuar” në mes të fotove të ekipit. Ai gjithashtu e përshkroi sjelljen e tij si “të paqëndrueshme kur fillon të shqetësohet për diçka”, dhe madje sugjeroi që aktori, 60 vjeç, donte të linte filmin pas leximit të tabelës së parë. Producenti Marshall Herskovitz e bindi atë të qëndronte.

Nuk është hera e parë që Pitt vendoset në qendër të vëmendjes për sjelljen e tij. Ai u përball me një hetim të FBI-së dhe një hetim nga Departamenti i Shërbimeve të Fëmijëve dhe Familjes në Los Anxhelos mbi akuzat për abuzim ndaj ish-bashkëshortes së tij Angelina Jolie, e cila paraqiti kërkesën për divorc.