Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Music Showbiz

Dua Lipa nuk ka të ndalur, artistja shënon një tjetër sukses…

Këngëtarja e njohur Dua Lipa vazhdon të shënojë suksese të padiskutueshme, që sa vijnë dhe e cilësojnë atë si një artiste shumë të madhe. Së fundmi, Dua ka bërë të ditur se kënga e saj “Levitating”, është e kënga e parë në histori nga një artiste femër që qëndron për 35 javë me radhë në kalsifikimin e 10 këngëve më të mira nga renditja e “Hot 100”. Në postim shkruhej:

Kënga “Levitating” e Dua Lipas është kënga e parë nga një artiste femër në historinë e Hot 100, që qëndron në listë për 35 javë në Top 10.

Dua e ka rishpërndarë dhe ka falenderuar të gjithë njerëzit, me të cilët ka bashkëpunuar për këtë projekt kaq të suksesshëm. Ajo shkruan:

E pabesueshme! Mirënjohëse që kam bërë këtë këngë me njerëzit e mi më të preferuar në këtë planet. Kjo këngë nuk do të kishte qenë asgjë pa ju. Ju dua, faleminderit! 35 javë në Top 10.

 

Rikujtojmë se, bashkëpunimi i Elton John dhe Dua Lipa, “Cold Heart”, ka arritur të ngjitet në krye të klasifikimit të “The Official Big Top 40”. Ky është projekti i dytë i Elton John që ka arritur vendin e parë këtë vit pas “It’s a Sin” në bashkëpunim me Olly Alexander.

Mesa duket Dua nuk di të shkëlqejë vetëm në muzikë, por kudo. Së fundmi, pasi gjiganti i modës, Versace kishte paralajmëruar që në qershor të këtij viti se Dua Lipa do të ishte imazh i kompanisë së tyre, vetë këngëtarja na ka servirur disa foto ‘magjike’. Me anë të një postimi në Instagram Dua ka treguar koleksionin më të ri të Versace, duke e falenderuar për besimin që tregoi tek ajo.