Celebrities Gossip Showbiz

Gjest i admirueshëm, Taylor Swift dhuron 100,000 dollarë për familjen e gruas së vrarë në “Super Bowl”!

Këngëtarja e njohur Taylor Swift ka dhuruar 100,000 dollarë për familjen e Lisa Lopez-Galvan, nënën e dy fëmijëve që humbi jetën në paradën e fitores së Super Bowl të Kansas City Chiefs. Këngëtarja bëri dy donacione të veçanta prej 50,000 dollarësh në një faqe GoFundMe të krijuar për të ndihmuar familjen e saj. Swift me anë të një deklarate tha se:

Ngushëllimet dhe ngushëllimet e mia më të thella në vazhdën e humbjes tuaj shkatërruese. 

Lopez-Galvan vdiq gjatë operacionit nga një plagë me armë zjarri në bark. Rikujtojmë se i dashuri i Swift, Travis Kelce, i mbijetoi mrekullisht të shtënave vdekjeprurëse në paradën e Kansas City Chiefs. Lajmin e konfirmuan zyrtarët në një konferencë për shtyp. Një person u vra ndërsa 21 u plagosën nga të shtënat në Misuri në fund të paradës së fitores së Kansas City Chiefs’në Super Bowl.