Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion Showbiz

Kjo vajzë na la gojëhapur, Dua Lipa shkëlqen në pasarelën e Versace!

Qoftë një këngë ritmike apo një baladë e ndjerë, Dua Lipa di që gjithmonë të krijojë hite. Por, mesa duket Dua nuk di të shkëlqejë vetëm në muzikë, por kudo. Së fundmi, pasi gjiganti i modës, Versace kishte paralajmëruar që në qershor të këtij viti se Dua Lipa do të ishte imazh i kompanisë së tyre, vetë këngëtarja na serviri disa foto ‘magjike’ me koleksionin e tyre në fillim të këtij muaji.

Mund të themi me plot gojën se Dua Lipa mund të konsiderohetvajza e sukseseve të këtij viti. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka modeluar për herë të parë për gjigantin e modës Versace duke shkëlqyer dhe duke marrë vëmendjen maksimale nga të gjithë. Dua ka mbyllur hapur dhe mbyllur sfilatën me plot hijeshi.

 

Revista Vogue e ka cilësuar këngëtaren si mbretëreshën e pasarelave të këtij sezoni. Në postimin e saj në Instagram Dua Lipa ka shkruar:

Një nder i tillë për të hapur dhe mbyllur shfaqjen Versace sonte në Milano, është një moment surreal që nuk do ta harroj kurrë! Donatella Versace, ti e di që unë do të jem vajza juaj Versace përgjithmonë. Faleminderit të gjithë ekipit që bëri të mundur gjithë këtë sonte.

Rikujtojmë se, albumi i Dua Lipa-s “Future Nostalgia”, është padyshim suksesi më i madh në karrierën e saj. Pak ditë pasi njoftoi për koncertet që do të mbahen në Amerikë, Dua tashmë ka zbuluar edhe datat e koncerteve në Australi dhe Zelandën e Re.