Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Njihuni me pasurinë marramendëse të Beyonce dhe Jay Z!

Ata janë çifti më i famshëm e më i përfolur i showbiz-it ndërkombëtar. Bëhet fjalë për divën e muzikës pop, Beyonce dhe reperin, Jay Z. Por, a e keni menduar ndonjëhere se sa të pasur janë ata? Nëse jo, ne po ju themi se dyshja e njohur numëron një pasuri prej më shumë se një bilion dollarësh.

Megjithatë kjo nuk është aspak e habitshme, duke marrë parasysh se Beyonce së fundmi u vlerësua si femra që ka marrë më shumë çmime Grammy në gjithë historinë e artistëve. Ajo ka arritur të rrëmbejë gjithsej 28 çmime ‘Grammy, ndërsa Jay Z ka fituar rreth 27 milionë dollarë më shitjen e albumeve të tij.

Shifër kjo përballë të cilës, Beyonce ka fituar vetëm 15 milionë me albumin e saj. Ndërkohë në turin e tyre “On the run II” ata kanë fituar 250 milionë dollarë. Nëse jeni befasuar deri tani atëherë po ju themi se në vitin 2017 Jay Z realizoi turin “4:44” ku fitoi 48.7 milionë dollarë, ndërsa në vitin 2016 në turin “Formation World” Beyonce fitoi plot 256 milionë dollarë.

Rikujtojmë, se vajza e madhe e divës së muzikës pop, Beyonce, Blue Ivy Carter u nominua në çmimet e “Grammy Awards 2021”. Së fundmi producenti i njohur, Benny Blanco ka rrëfyer një ngjarje tepër të sikletshme gjatë një qëndrimi në shtëpinë e dy këngëtarëve me famë botërore në Hamptons.

33-vjeçari po takonte këngëtaren para se të ikte nga shtëpia e tyre dhe në një moment teksa po zgjateshin të puthnin njëri-tjetrin në faqe, ai dhe Beyonce ishin puthur aksidentalisht në buzë.