Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Shuma marramendëse që kanë fituar Meghan Markle dhe Princ Harry me dokumentarin e tyre!

Miniseriali i Netflix “Harry & Meghan” ka qenë një nga më të diskutuarit që kur çifti mbretëror arritën një marrëdhënie shumëvjeçare. Një marrëveshje miliona dollarëshe me Netflix për të treguar jo vetëm historinë e tyre, por për të krijuar disa përmbajtje të tjera. Marrëveshja që Duka dhe Dukesha e Sussex arritën me Netflix erdhi në vitin 2020, menjëherë pasi të dy dhanë dorëheqjen si anëtarë aktivë të Mbretërisë britanike.

Miniseriali, i drejtuar nga Liz Garbus, ka qenë një hit në Netflix, megjithëse është dënuar brutalisht në Mbretërinë e Bashkuar. Edhe pse nuk është dhënë asnjë deklaratë zyrtare nga Netflix apo çifti ende mbretëror, disa media kanë bërë të ditur se marrëveshja mes të dyve ishte për 100 milionë dollarë, për të vazhduar bashkëpunimin me kompaninë e prodhimit të Harry dhe Meghan, Archewell Productions, e cila do të përfshijë dokumentarë, filma artistikë, skenarë dhe programe për fëmijë.

Së fundmi u njoftua se Netflix do të nisë një tjetër produksion të Archewell, ‘Live to Lead’, i cili do të trajtojë tema të ndryshme që nuk kanë të bëjnë me jetën e Dukës dhe Dukeshës së Sussex. Edhe pse ‘Harry & Meghan’ është ‘goditur’ rëndë nga mediat britanike dhe personalitete të ndryshme, e vërteta është se ka bërë bujë dhe ka vënë në sy keqtrajtimin që dyshohet se ka marrë Meghan Markle që kur u martua me djalin e vogël të Princeshës Diana.

Rikujtojmë, se në fund të tetorit, Princi Harry publikoi detaje rreth librit të tij me kujtime, të titulluar “Spare”. Sipas personalitetit televiziv Elanie Lui, e cila ka punuar me mikun e Meghan Markle, Bel Mulroney, beson se ka një kuptim të fshehur pas titullit. Ndërkohë, autorja Angela Levin mendon se 38-vjeçari lë të kuptohet se ai është princi që ka mbetur pas, pasi Princi William punon ngushtë me babanë e tyre, Mbretin Charles.