Celebrities Music Showbiz

Super suksesi i këngës së Xhensilës dhe Elgitit!

Disa ditë më parë nëpërmjet disa videove në Instagram, Xhensila Myrtezaj dhe Elgit Doda paralajmëruan se do të vinin me një bashkëpunim. Të dy artistët shpërndanë video të njëri-tjetrit në rrjetet e tyre sociale, ku artistët dëgjohen teksa këndojnë një pjesë të shkurtër të projektit dhe më pas publikuan një pjesë nga kënga e tyre, e cila titullohet “A e din”.

Pritjes më në fund i erdhi fundi, vetëm pak më parë kënga u lansua dhe duket se do të jetë një këngë shumë e suksesshme, pasi është pëlqyer menjëherë nga të gjithë dhe është shpërndarë kudo duke arritur kështu plot 1 milion klikime. Epo, nuk kishte si të shkonte ndryshe me një projekt nga dy artistë që prodhojnë gjithmonë muzikë shumë të mirë.

 

Kujtojmë se ky nuk është bashkëpunimi i parë mes Xhensilës dhe Elgitit. Disa vite më parë, në fillimet e karrierës së tyre, ata kanë publikuar “Liar”, këngë e cila gjithashtu ka pasur një sukses asokohe.
Xhensila ka njoftuar se është drejt finalizimit edhe të disa projekteve të reja dhe se ishte shumë e emocionuar për këtë. Jo vetëm një këngëtare shumë e mirë dhe e suksesshme, por Xhensila gjithashtu është një nga personazhet e famshme që eksperimentojnë gjithmonë me ‘look-un’ e tyre.