Celebrities Gossip Health & Beauty

Jennifer Lopez zbulon sekretin e saj për një lëkurë që nuk njeh moshë!

Jennifer Lopez përdori rrjetet e saj sociale për të treguar sekretet e saj të kujdesit të lëkurës me fansat, duke treguar se cilat produkte përdor në rutinën e saj të përditshme që nga fillimi i të 20-ave.Ylli i “Marry Me” tha në klip:

Sapo kisha ditëlindjen dhe ndihem më mirë se kurrë. Unë jam duke u bërë gati, kjo jam unë, fytyra e zhveshur, pa grim dhe produktet e mia JLo Beauty që i përdor çdo ditë.

Lopez më pas e kthen kamerën për t’u përballur me arsenalin e saj të kozmetikës dhe thërret skeptikët që pretendojnë se ajo nuk i përdor produktet e saj. “Për këdo që thotë: ‘J.Lo nuk përdor produktet e saj në lëkurën e saj’, unë e quaj marrëzi ” thotë ajo, përpara se të aplikojë JLo Beauty That J.Lo Glow.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)


Po sekreti i saj thelbësor të kujdesit të lëkurës? Jennifer i thotë kamerës:

Kam mbajtur çdo ditë krem kundër diellit që kur kam qenë në fillim të të 20-ave. Duhet të filloni në një moshë shumë të re. Nuk ka filtra dhe asnjë retushim në këtë video. Mirupafshim, ju dua!

Këshilla spf e J.Lo i bën jehonë këshillave të ndara nga facialistja e famshme, Carmela Barabas. Kur u pyet për këshillat afatgjatë për kujdesin e lëkurës, ajo tregon për përdorimin e rregullt të spf.