Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip Showbiz

Kanye West bashkëpunon me “përdhunues” dhe homofob për albumin e tij më të ri?!

Të ruash dashurinë e gjithë publikut në botën e muzikës është e vështirë pas një dekade e gjysmë karrierë, por a është partneriteti me ‘përdhunuesit’ në të vërtetë mënyra për ta bërë këtë? Kanye West sapo zbatoi strategjinë e tij, duke shfaqur DaBaby dhe Marilyn Manson në performancën e 3 -të të shfaqjes për albumin e tij të ardhshëm DONDA.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
DaBaby ka qenë kohët e fundit në titujt kryesorë të mediave për komentet e tij homofobike në koncerte dhe më vonë  duke fshirë faljen e tij publike në internet. Ishte hera e parë që Marilyn Manson, i njohur si Brian Warner,  doli në publik pasi u akuzua për abuzim seksual dhe psikologjik ndaj disa grave. DaBaby është paraqitur në një këngë në DONDA, dhe tani ekipi i Manson ka konfirmuar se zëri i tij shfaqet në rekord.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
DONDA fillimisht ishte planifikuar të dilte në qarkullim më 23 korrik, dhe ka patur disa data të azhurnuara që nga ajo kohë.

Kim Kardashian i ka habitur të gjithë teksa ishte e pranishme në promovimin e albumit të ish-bashkëshortit të saj, Kanye West. Performanca e reperit Kanye në Soldier Field në Çikago erdhi edhe me disa të ftuar special, por më e veçanta ishte pikërisht Kim, e cila e la publikun me gojë hapur kur u shfaq me një fustan nusërie. Kim doli me një fustan të bardhë nusërie nga Balenciaga Couture gjatë këngës “No Child Left Behind”, kënga përmbyllëse e mbrëmjes.